[ad_1]

همه گیری چیزهای زیادی را هم در دنیای IT و هم فراتر از آن تغییر داده است. برای افسران کلیدی اطلاعات ، این دریچه ای برای دوره جدید قدرت و رهبری گشود.

اعتبار: PhotocreoBednarek از طریق Adobe Stock

اعتبار: PhotocreoBednarek از طریق Adobe Stock

از زمانی که شرکت ها استخدام CIO را شروع کرده اند ، بسیاری از مدیران سطح C دیگر با بدبینی دیده می شوند. COVID این نگرش را برای همیشه تغییر داد.

همزمان با آغاز دام همه گیر در صنایع و بازارها ، رهبران تجارت به CIO مراجعه کردند تا راه حل های فناوری برای چالش های ظاهراً غیر قابل عبور را ارائه دهند. به طور کلی ، مدیران فناوری اطلاعات نه تنها این وظیفه را به سرانجام رساندند ، بلکه روشهایی را برای بهبود عملیات کلیدی کسب و کار در طولانی مدت نشان دادند.

همه گیری ، تبدیل دیجیتال را به یک ضرورت فوری در تجارت تبدیل کرده است ، و CIO را برای اطمینان از ایجاد تجارت برای رشد و موفقیت از اهمیت بیشتری برخوردار می کند “. کریس بدی ، CIO در ServiceNow ، توسعه دهنده پلتفرم رایانش ابری. در همه گیری ، بسیاری از CIO ها به طور ناگهانی خود را مسئول این اطمینان یافتند که کل نیروی کار از ابزار لازم برای انتقال یکپارچه به کار از راه دور برخوردار است. مدل های ترکیبی کار می کنند. “

کریس بدی ، سرویس نو

کریس بدی ، سرویس نو

انتظار می رود از زمان ایجاد این سمت ، مدیر IT خلا theهای جدا شده از واحدهای تجاری و فناوری شرکت ها را پر کند. راهول مخنا ، مدیر IT مجازی و مدیر عامل سرویس های امنیتی مدیریت شده در بخش فرآیندها ، خطرات و راه حل های فناوری EisnerAmper ، گفت كه COVID الگوی عملیاتی بسیاری از سازمان ها را تغییر می دهد ، نقش IT در حال گسترش است. وی گفت: “تغییرات عمده ای در کار از راه دور ایجاد شده است ، از جمله نرم افزار اشتراک گذاری روی صفحه ، تغییرات برنامه های ابری ، دستورالعمل ها و پروتکل های بازگشت دفتر ، بررسی وضعیت و موارد دیگر.” “بیشتر ابتدای انتخاب و طراحی این فناوری ها با CIO آغاز شده است و می بینیم که این روند با محیط کار ترکیبی جدید نیز ادامه دارد.”

آینده ای جدید

خالد کرک ، رئیس تحقیق در Deloitte ، مدیر فناوری اطلاعات در تجارت و مشاوره فناوری اطلاعات ایالات متحده ، گفت: “همه گیری بدون شک قدرت و نفوذ CIO را به طور قابل توجهی گسترش داده است ، اما نشانه های آن تغییر حتی قبل از همه گیری آشکار بود.” محکم وی توضیح داد: “بسیاری از CIO ها در صدد تبدیل شدن به رهبران مشاغل چند منظوره بودند و همه گیری آنها را در کانون توجه قرار داده و این سفر را بسیار شتاب بخشید.” خبر خوب این است که بسیاری از CIO ها چالش را پذیرفته و با موفقیت به دنیای دیجیتال نقل مکان کرده اند ، حتی وقتی دنیای فیزیکی متوقف شده است.

بدی گفت ، در این آینده جدید کار ، CIO نقش خود را فراتر از IT گسترش داده اند تا به رفاه کارمندان کمک کرده و فرهنگ نیروی کار را شکل دهند. “در این محیط ، رهبران فناوری اطلاعات از توسعه فن آوری های رایج معمولی فراتر رفته و به توسعه فن آوری های جدیدی روی آورده اند که مشارکت و احساس اشتغال در محل کار را برای کارمندان آسان تر می کنند.”

Rahul Mahna ، EisnerAmper

Rahul Mahna ، EisnerAmper

COVID به مشاغل آموخته است که برای اتفاقات خوب نیازی به برنامه ریزی دقیق و گسترده ندارند. پرشانت کلکر ، شریک استراتژی و راه حل های دیجیتال در تحقیقات و مشاوره فناوری ISG ، گفت: این معنی چابک بودن است. همه گیری همچنین این واقعیت را آشکار می کند که تحولات در مقیاس بزرگ می توانند به طور مداوم رخ دهند. “[CIOs] این باید با یادگیری از تامین کنندگان و شرکایی که از مشتریان برجسته خود یاد می گیرند ، پیاده سازی و اجرا شود ، و نه اینکه وانمود کنید همه پاسخ ها را دارد. “

اثرات COVID احتمالاً برای سالهای زیادی طنین انداز خواهد بود. ماخنا پیش بینی می کند: “نقش مدیر فناوری اطلاعات ریشه در ساختار طراحی استراتژیک سازمانی دارد و از اهمیت فزاینده ای برخوردار خواهد شد.”

یک شمشیر دو لبه

افزایش فناوری و افزودن کارهای بیشتر به یک بار کاری IT که از قبل چالش برانگیز است ، می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. كارك پیش بینی كرد: “اگر رهبری ، مدل عملیاتی و قابلیت های مناسبی برای مهار این پتانسیل وجود داشته باشد ، می تواند ارزش فوق العاده ای را برای سازمان ها باز كند.” “از طرف دیگر ، اگر این کار بدون در نظر گرفتن وضعیت فعلی و پیچیدگی سفر انجام شود ، می تواند منجر به ناامیدی و شکست شود.”

پرشانت کلکر ، ISG

پرشانت کلکر ، ISG

مسئولیت موفقیت درازمدت در شرکت به عهده مدیر IT است که می تواند به شکل گیری آینده سازمان کمک کند. كارك گفت: “CIO برای موفقیت و ایجاد موفقیت به” پوشش هوا “و حمایت از مدیریت و هیئت مدیره برای موفقیت نیاز دارد.”

در سال های آینده ، با ادامه تحولات ، CIO ها مسئولیت های جدید را دستکاری می کنند ، شاید ببینند که برخی از اختیارات آنها به سایر رهبران کسب و کار گسترش می یابد. كارك گفت: “تغییر می تواند از بسیاری جهات باشد.” وی خاطرنشان کرد: برخی از سازمان ها ممکن است تصمیم بگیرند مسئولیت های جدیدی را به سایر مدیران با سمت های دیگر مانند مدیر ارشد دیجیتال (CDO) ، مدیر فناوری (CTO) یا ، در برخی موارد ، مدیر اجرایی تحول یا نوآوری واگذار کنند.

شانس طلایی

کلکر گفت ، پایان قریب الوقوع همه گیری “فرصت طلایی” برای CIO ها است. وی گفت: “COVID بازگشت CIO است.” “CIO هایی که از این فرصت استفاده می کنند دوباره روی میز خواهند بود.”

آنچه در ادامه بخوانید:

چرا و چگونه نقش مدیر ارشد اطلاعات در حال تغییر است

CIOs: ستاره های جدید راک سازمانی

رهبری فناوری اطلاعات: 10 راهی که نقش CIO در سال 2020 تغییر کرده است

جان ادواردز یک روزنامه نگار کهنه کار فناوری تجارت است. کارهای وی در نیویورک تایمز ، واشنگتن پست ، و همچنین نشریات تجاری و فناوری متعددی ، از جمله Computerworld ، مجله CFO ، مجله مدیریت داده IBM ، RFID ژورنال و الکترونیک منتشر شده است … مشاهده کامل بیوگرافی

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر