[ad_1]

نه DevOps و نه PaaS جدید نیستند. با این حال ، تسطیح آنها کارآمد و مقرون به صرفه است.

بسیاری از سازمانها نوعی DevOps را عملی می کنند. آنها به طور فزاینده ای این پلتفرم را به عنوان خدمتی برای سرمایه گذاری در بازار یا تحقق هزینه های بالاتر و کارایی فرآیند می پذیرند. برخی حتی استراتژی های چند PaaS دارند.

به عنوان مثال ، توسعه دهندگان برای دستیابی فوری به پایگاه کاربری نصب شده ، برنامه هایی را روی سیستم عاملهایی مانند Salesforce.com ساخته اند. برعکس ، ارائه دهنده سیستم عامل از ارزش افزوده ارائه شده توسط اشخاص ثالث استفاده می کند.

تصویر: ShpilbergStudios - stock.adobe.com

تصویر: ShpilbergStudios – stock.adobe.com

در همین حال ، سازمان ها تحت فشار رقابتی هستند تا سریعتر ارزش را به مشتریان برسانند. و فروشندگان اصلی ابر ، از جمله اوراکل ، مشتریان را تشویق می کنند تا برنامه های ابری خود را با استفاده از ارائه خدمات PaaS خود ایجاد کنند. بسیاری از شرکت ها در حال ایجاد برنامه های جدید خود در فضای ابری هستند و برخی نیز در حال انتقال برنامه های قدیمی خود هستند.

استفاده از PaaS منجر به سطح بالاتری از اتوماسیون می شود ، این برای تیم های DevOps مهم است ، چه آنها قبلاً CI / CD را پذیرفته اند یا نه. PaaS همچنین با داشتن سرویس ابری مقیاس پذیری برنامه را بهبود می بخشد.

ونکی چناپراگادا گفت: “آنچه ما همراه با بستر مشتری به عنوان سفر به سرویس می بینیم ، از برنامه یکپارچه آنها به سمت ریز خدمات در حال حرکت است.” DevOps Architect در شرکت مشاوره ، خدمات فناوری و شرکت تحول دیجیتال Capgemini آمریکای شمالی.

با ایجاد توسعه ، آزمایش ، استقرار و نظارت بر ابر ، توسعه ابر در ابر باعث افزایش کارایی می شود.

PaaS کیست؟

یک سوال اساسی که هر سازمانی باید در نظر بگیرد این است که کدام PaaS یا مجموعه PaaS برای شرکت مناسب است ، نگران قفل شدن ارائه دهنده ، هزینه ، امنیت و انعطاف پذیری برای افزودن ویژگی های جدید مانند چت بات ، هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین و شاید از برنامه های اینترنت اشیا پشتیبانی می کند. علاقه به خدمات بدون سرور نیز در حال افزایش است.

چناپراگادا گفت: “آینده ای که می بینم خطوط لوله بدون سرور DevOps است. من باید رویدادهای بیشتری بر اساس خطوط لوله DevOps داشته باشم که وقتی یک توسعه دهنده کد را در یک سیستم کنترل نسخه مانند Github درگیر می کند ، در حین ایجاد ایجاد می شوند.”.

“ابزارها باید نمونه هایی از حرکت باشند تا هر گردش کاری یا کاری را انجام دهند ، مسیر خود را تکمیل کنند و خاتمه دهند تا این خطوط لوله ثابت نباشند.”

برخی از سازمان ها یک استراتژی چند PaaS را اتخاذ می کنند ، که معمولاً به شکل توسعه یک برنامه از PaaS منفرد و استقرار آن در چندین ابر عمومی است. با این حال ، همه PaaS ها این قابلیت را ارائه نمی دهند. یکی از دلایل استقرار آن در چندین ابر ، افزایش قابلیت اطمینان برنامه ها است. با وجود SLA ، گاهی ممکن است وقفه هایی ایجاد شود.

متناوباً ، ممکن است برنامه های مختلف به استفاده از PaaS مختلف نیاز داشته باشند ، زیرا سرویس های PaaS از ارائه دهنده به ارائه دهنده دیگر متفاوت است. با این حال ، ارائه دهندگان بیشتر به معنای پیچیدگی مدیریت بیشتر هستند.

چناپراگادا گفت: “فردا ، معامله تجاری شما از طریق خدمات SaaS ارائه می شود که توسط فروشندگان متعددی ارائه شده است ، بنابراین ممکن است لازم باشد که در چندین ابر ، چندین فروشنده سازمان دهی کنم تا معامله تجاری خود را انجام دهم.” “من مقید هستم [to] تامین کننده من را از سازماندهی منصرف می کند تا مشتریان ما به یک راه حل ابر-اگنوستیک ، تحویل-اگنوستیک فکر کنند “

ونکی شناپراگادا ، کاپژمینی

ونکی شناپراگادا ، کاپژمینی

یکی از نگرانی های مشترک برخی از سازمان ها این است که آیا آنها تخصص لازم را برای مدیریت همه امور دارند یا خیر ، که منجر به گسترش گسترده ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده می شود. به این ترتیب ، تیم های DevOps وقت بیشتری برای تمرکز بر تولید و تحویل محصول دارند.

یافتن تجربه PaaS دشوار است ، زیرا مهارتهای PaaS مهارتهای خوبی هستند. چناپراگادا گفت که مشتریان وی تمایل دارند کنترل خود را بر مدیریت ، حسابرسی و امنیت حفظ کنند و از معماری و اجرا برون سپاری کنند.

PaaS ویژگی های امنیتی مختلفی از جمله کنترل دسترسی ، مدیریت هویت ، رمزگذاری داده ها ، مدیریت خودکار وصله و صفر دسترسی به منابع مطمئن را فراهم می کند. با این حال ، توانایی ها و محدودیت های ارائه دهنده PaaS باید توسط متخصصان امنیتی بررسی شود تا از خطرات غیر ضروری جلوگیری شود و از سیاست ها و اقدامات امنیتی داخلی اطمینان حاصل شود.

هزینه ها را پیگیری کنید

یک درس متداول در مورد ابر که برخی از سازمانها به سختی می آموزند ، کنترل هزینه است. در حالی که به نظر می رسد ابر و هزینه های پایین دست به دست هم می دهند ، هنگامی که تیم ها میزان استفاده را ردیابی و بهینه نکنند ، به راحتی می توان هزینه بیش از حد را به وجود آورد.

Capgemini می خواهد اطمینان حاصل کند که هیچ شگفتی وجود ندارد ، بنابراین دائماً نحوه درخواست و مصرف خدمات را بررسی می کند و شماره مشتری را گزارش می کند. Capgemini همچنین توصیه می کند که از ابزارها و فن آوری های منبع باز بیشتری برای پایین نگه داشتن هزینه های صدور مجوز استفاده کنید. در صورت لزوم ، این شرکت برخی از ابزارهای تجاری را به خط لوله اضافه می کند ، که معمولاً محدود به تولید و نزدیک به محیط های تولید هستند (به این معنی که محصولات تجاری معمولاً در محیط های توسعه یا QA استفاده نمی شوند).

PaaS می تواند دلار بسازد و منطقی باشد

برنامه های بیشتر و بیشتری به SaaS روی می آورند. اگرچه این امر طی دو دهه در بخش تجاری مشهود بود ، اما به برنامه های اختصاصی شرکت نیز سرایت کرده است ، که دلیل دیگری برای اتخاذ PaaS است. به آرامی اما مطمئناً ، برنامه های بیشتری به ابر منتقل می شوند و همانطور که تیم های DevOps این کار را انجام می دهند ، می توانند از یک پشته تکنولوژی مشترک استفاده کنند.

PaaS همچنین می تواند بلیط شرکت برای دستیابی به یک استراتژی موفقیت آمیز برای خروج باشد. فروشندگان PaaS به برنامه هایی که بر روی سیستم عامل آنها ساخته شده توجه می کنند زیرا آنها می خواهند بفهمند که چگونه سایر شرکت ها نوآوری می کنند و این مفاهیم محصول در بازار چگونه طنین انداز است. در برخی موارد ، برنامه ها و شرکت هایی که آنها را می سازند چنان جذاب هستند که ارائه دهنده PaaS آنها را به عنوان یک دارایی استراتژیک برای بهبود توانایی ها و پیشنهادات خود به دست می آورد.

ردیف پایین

اگر دیگر حداقل از یک سرویس استفاده نکنید ، PaaS در آینده شرکت شما قرار دارد. در دنیای بی درنگ امروز ، کارکردهای تجاری و مشتریان آنچه را که اکنون می خواهند می خواهند ، که این امر بهره وری عملیاتی DevOps ، CI / CD ، PaaS و توسعه و تحویل برنامه های ابری را ضروری کرده است.

بهره وری عملیاتی بالاتر منجر به کاهش هزینه ها و مهمتر از همه تحویل سریعتر ارزش می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استراتژی DevOps ، این مقالات را دنبال کنید:

چه چیزی DevOps را عقب نگه می دارد؟

AIOps ، DevSecOps و فراتر از آن: بررسی جنبه های جدید DevOps

توسعه دهندگان را با DevSecOps بیشتر کنید

اولویت رو به رشد امنیت برای DevOps و مهاجرت ابر

لیزا مورگان یک نویسنده مستقل است که داده های بزرگ و BI را برای InformationWeek پوشش می دهد. او در مقالات ، گزارش ها و انواع دیگر مطالب در نشریات و سایت های مختلف شرکت کرده است ، از SD Times گرفته تا واحد هوشمند اکونومیست. مناطق مشترک پوشش شامل … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر