• hdmi 1.4 : این نوع کابل در واقع نسخه جدید و نیز پیشرفته ی نسل قبلی است. استفاده از این کابل در دستگاه های پیشرفته رایج است. این نوع کابل در واقع نسخه جدید و پیشرفته نسل قبلی است. اما این را در نظر بگیرید که هنوز در ابتدای نسل نهم قرار داریم و احتمالاً با رسیدن به میانههای نسل، خرید سری ایکس دیگر گزینهای غیرمنطقی جلوه نکند. در صورتی که کارت ویدیو HDTV دارید ، می توانید بدون در نظر گرفتن این مرحله ، به کار خود ادامه دهید. با استفاده از کابل های HDMI، شما می توانید بهترین کیفیت صدا و نیز تصویر را از تلویزیون (HD) خود دریافت کنید که برای پخش فیلم های(Blue ray) و (HD-DVD) بسیار مهم و نیز ضروری است. استفاده از کابل ،HDMI بهترین روش برای اتصال لپ تاپ و کامپیوتر به تلویزیون است. یافتن یک روش مناسب برای اتصال کنسول ایکس باکس به لپ تاپ همیشه جذاب و هیجان انگیز است. کالای مد نظرتان در سریع ترین حالت برای شما ارسال و پست خواهد شد. این کابل قابلیت ارسال داده ها با پهنای باند (18) گیگا بایت در ثانیه، به همراه (32) کانال صوتی با دقت (1536) کیلو هرتزی دارد. این کابل توانایی ارسال داده هایی با پهنای باندپ( 4.95) گیگا بایت در ثانیه و همچنین (8) کانال صوتی با دقت (192) کیلو هرتز را دارد.

همچنین این احتمال وجود دارد که تلویزیون شما، هنگام تشخیص سیگنال به صورت خودکار، ورودی را تغییر دهد. این کابل، توانایی پشتیبانی از رزولوشن (4K) را هم دارد. • hdmi 2.0 : این نوع کابل، در سال 2013 عرضه شد. • hdmi 1.0 : این نوع کابل در سال 2003 میلادی تولید گشته است. • hdmi 1.2 : تولید این کابل بزرگترین جهش را در این دسته از کابل ها ایجاد نمود. زیرا دارای بهترین کیفیت بوده و این نوع اتصال صدا و نیز تصویر را، با هم انتقال می دهد که البته کامپیوتر های معمولی این نوع اتصال را به هیچ عنوان پشتیبانی نکرده و این نوع اتصال مخصوص کامپیوتر ها و پخش کننده هایی است که برای اتصال به تلویزیون طراحی گشته اند. از مزایای دیگر HDMI این است که هیچ گونه افت کیفیتی بوجود نمی آورد و همواره بهترین کیفیت در اختیار شما خواهد بود . این کابل هنگام انتقال از هیچ تبدیلی و یا فشرده سازی که باعث کاهش کیفیت سیگنال شود استفاده نمی کند.

این کابل قابلیت انتقال صدا با 192 کیلوهرتز را دارد. این کابل از رزولوشن ۴K پشتیبانی می کند ، بنابراین بهترین کیفیت تصویر ممکن را خواهید دید . این نوع اتصال HDMI توسط کارت های گرافیکی، مثل کارت های گرافیکی (nvidia) سری (8) پشتیبانی می شود و دارای خروجی HDMI می باشند و صدا به همراه تصویر، توسط یک کابل نازک شبیه (USB) انتقال cable hdmi 90 degre پیدا می کند. • hdmi 1.3 : در این نوع کابل، تغییراتی از قبیل افزایش پهنای باند و نیز افزایش عمق رنگ، پشتیبانی از خروجی صدای (Dobly TrueHD) و قابلیت هماهنگی صوتی ایجاد گشت. از نظر کیفیت صدا هم، HDMI بهترین خروجی صدا را فراهم می آورد چون صدای خروجی کاملا دیجیتال و دارای بهترین کیفیت ممکن است. از طریق این درگاه، میتوان به دستگاه مورد نظر خود فرمان داد. در صورتی که هنوز کابل HDMI مورد نظر خود را تهیه نکردهاید، بهتر است برای دچار نشدن به مشکل در زمان استفاده، کابل HDMI خود را کمی بلندتر انتخاب کرده و برای فاصلههای بیشتر نیز از همان اول از یک کابل بلند HDMI استفاده کنید. ، تنها از طریق یک کابل انجام می شود ، این کابل ، HDMI نام داشته (High-Definition Multimedia Interface) و صدا و تصویر را به صورت هم زمان منتقل می کند .

اولین و تنها رابط تجاری برای انتقال غیر فشرده تصویر و صدا به صورت هم زمان و به شکل دیجیتال کابل HDMI است. این کابل ها معمولا به هم گره می خورد و هنگام نظافت ، مخصوصا خانه تکانی عید نوروز ، دردسر زیادی را ایجاد می کرد . قبل از معرفی کابل HDMI یک متری یونیتک Y-C136M ، ابتدا کمی راجع به کابل HDMI صحبت خواهیم کرد . با استفاده از کابل کانکتور طلایی HDMI سه بعدی 15 متری فرانت دستگاههایی را که از قابلیت HDMI پشتیبانی می کنند می توان اطلاعات تصویر و صدا را با کیفیت عالی در حجم زیاد و فاصله های زیاد منتشر کرد. می توان تنها با یک کابل HDMI، تصویر و صدا را به بهترین شکل منتقل کرد. این کابل تمام خصوصیت های کابل استاندارد HDMI را دار بوده ولی می توان از آن برای اتصال دستگاه های پخش دی وی دی قابل حمل یا داخل اتوموبیل و سایر دستگاه ها به نمایشگرهای ویدیویی داخل اتوموبیل استفاده نمود. سیستم HDMI نسبت به بقیه روش های انتقال تصویر و صدا بهترین نتیجه را بدست می دهد. در گذشته نه چندان دور ، هنگامی که اولین سری از گیرنده های دیجیتال برای گرفتن تعداد بیشتری کانال تلویزیونی به بازار آمد ، جهت اتصال آن ها به تلویزیون ، باید از چندین و چند کابل برای انتقال صدا و تصویر استفاده می کردیم .

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد کابل hdmi سامسونگ لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر