[ad_1]

در تلاش برای تأمین بهره وری از راه دور برای کارگران ، سازمانها به فناوری هوش مصنوعی و نظارت روی آورده اند. اما انتظار می رود 10٪ از کارگران تلاش کنند این تلاش ها را تضعیف کنند.

اگر راننده کامیون هستید ، احتمالاً از قبل می دانید که شرکت لجستیکی که شما را استخدام می کند در حین کار شما را دنبال می کند. آنها رانندگی ، موقعیت مکانی و کارایی شما را در طول روز کنترل می کنند. آنها می دانند شما کجا هستید و چه مدت طول می کشد تا کارها را انجام دهید. شما در یک حوزه دور از حوزه دید مدیر مستقیم خود هستید. این مدیران می خواهند با عواملی که در روز کاری و بهره وری شما تأثیر می گذارد بهتر کنار بیایند.

اما اگر در یک دفتر کار می کنید ، احتمالاً مدیر شما در یک میز کار یا دفتر در فاصله کمی از شما کار خواهد کرد. برای آنها آسان است که ببینند شما با کامپیوتر خود مشغول هستید. آنها وقتی می خواهند یک فنجان قهوه دیگر بگیرند می توانند خود به خود با شما همکاری کنند. اما مسلماً ، وقتی همه گیری تغییر کرد ، وقتی همه گیرشدگان تعداد زیادی از کارمندان اداری را برای کار از مکانی دور به خانه فرستاد.

اعتبار: النور از طریق Adobe Stock

اعتبار: النور از طریق Adobe Stock

پس از فروپاشی اشتیاق اولیه برای جابجایی کارگران در خانه ، مدیران با نظارت کارمندانی که دیگر در آنجا نبودند مواجه شدند. چگونه می توانید بفهمید که آنها واقعاً کار می کنند در حالی که نمی توانید آنها را در حال انجام آن ببینید؟

ویت و اندروز ، تحلیلگر معاون گارتنر ، گفت: “آنچه اتفاق افتاد این بود که شما طبقه جدیدی از کارگران داشتید که در حوزه مدیریت شرکتی نبودند.” “هرکسی که از دید دور باشد ، اما عملکرد او دلیل علاقه باشد ، بیشتر مشاهده می شود.” دقیقاً مانند یک راننده کامیون که روز خود را در مزرعه می گذراند.

در واقع ، طبق گفته گارتنر ، سازمان ها از سیستم های مجهز به هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل رفتار کارمندان به همان روشی استفاده می کنند که هوش مصنوعی برای درک خریداران ، مشتریان و مردم استفاده می شود. گارتنر گفت ، این ابزارها می توانند ثبت فعالیتهای اساسی را با هشدارها فراهم کنند یا سعی کنند اقدامات مثبت یا رفتارهای نادرست را از طریق تجزیه و تحلیل چند متغیره شناسایی کنند.

با این وجود جای تعجب نیست که برخی از کارگران ایده نظارت را دوست ندارند. گارتنر همچنین تخمین می زند که 10٪ از کارگران تلاش می کنند تا سال 2023 از سیستم های ردیابی تحت مدیریت هوش مصنوعی کلاهبرداری کنند.

نظارت و نظارت بر کارمندان از راه دور امروز چقدر مشکل بزرگی دارد؟

برای مثال ، طبق گفته اندروز ، برخی از سازمان ها در تلاش برای مقابله با کاری که این کارگران “دانش” انجام می دهند ، فناوری های امنیتی موجود را که قبلاً در اختیار داشتند برای پیگیری کلید زدن استفاده کرده اند. یا شاید نرم افزاری برای امنیت شبکه وجود داشته باشد که بتواند سایت هایی را که کارمندان شما بازدید کرده اند کنترل کند.

اندروز گفت: “آنچه شما در امنیت به دنبال آن هستید ناهنجاری است.” اگرچه این می تواند یک روش عالی برای حفظ امنیت شدید باشد ، اما یک روش بسیار آشکار یا غنی برای نظارت بر بهره وری کارکنان نیست. در نتیجه ، بسیاری از سازمانها به احتمال زیاد از روشهای سطح پایین برای نظارت بر بهره وری کارکنان در هنگام کار همه گیر از خانه استفاده می کنند. به همین دلیل ممکن است تحت شرایطی به نام خستگی زوم قرار گرفته باشید.

برای مقابله سریع با مدیریت کارمندان از راه دور ، بسیاری از سازمان ها تعداد جلسات اعلام حضور مدیر / کارمند را افزایش داده اند. سایر روش های اندازه گیری عملکرد شامل گزارش های کتبی و اندازه گیری عملکرد است.

اما افزایش تعداد جلسات می تواند تأثیر منفی بر بهره وری کارکنان داشته باشد. احتمالاً عوامل دیگری نیز وجود داشته است. برخی از کارمندان تعامل انسانی را که در اداره دریافت می کنند ترجیح می دهند و ممکن است بهره وری آنها بدون آن کاهش یابد.

گزینه دیگر ممکن است تجهیزات باشد. اندروز گفت: شرکتی که با او صحبت کرده و از افت بهره وری رنج می برد ، خاطرنشان کرد که هر یک از کارمندان آنها وقتی در دفتر بودند دو مانیتور برای کار داشتند. اما وقتی آنها را برای کار به خانه فرستادند ، آنها فقط از صفحه نمایش کوچک خود در لپ تاپ ها یا مانیتورهایی که قبلاً در خانه داشتند استفاده می کردند.

اندروز پیشنهاد داد که آیا مانیتورهای دوتایی واقعاً بر عملکرد تأثیر می گذارند یا خیر. مانیتورهای دوگانه را به تعداد مشخصی از کارمندان ارسال کنید تا ببینید آیا این کار به عملکرد کمک کرده است. اما این تصمیم چندان آسان نبود ، زیرا در آن صورت رهبر این سازمان مجبور بود برای بقیه نیروهای کار توضیح دهد که چرا آنها مانیتور دوگانه دریافت نمی کنند.

در حالی که ممکن است اوج بیماری همه گیر به پایان رسیده باشد و برخی از کارگران به دفتر برگردند ، نیروی کار ترکیبی احتمالاً در اینجا باقی خواهد ماند. گزارش جدید گارتنر پیش بینی کرده است که تا پایان سال 2021 ، 51 درصد از کل دانشمندان در جهان از راه دور کار خواهند کرد ، در حالی که این میزان در سال 2019 ، 27 درصد است.

رانجیت اتوال ، مدیر ارشد تحقیقات در گارتنر ، گفت: “نیروی کار ترکیبی آینده کار است ، از راه دور و به صورت محلی ، به عنوان بخشی از همان راه حل برای بهینه سازی نیازهای نیروی کار کارفرمایان.”

تا آنجا که به نظارت کارکنان مربوط می شود ، این امر احتمالاً بخشی از تجارت خواهد بود ، زیرا کار در همه جا نقش مهمی دارد. اندروز گفت ، کارکنانی که انتظار دارند از این کار برکنار شوند باید به خاطر داشته باشند که ممکن است نیاز به نوعی نظارت داشته باشند.

کارفرمایان احتمالاً این فن آوری های نظارت و نظارت بر کارمندان را با برچسب گذاری به عنوان بخشی از ابتکارات سلامتی کارمندان ارتقا می دهند. اندروز این روش را توصیه می کند. اما برای کار کردن ، باید توسط کارفرما و کارمندان شفاف باشد.

“توصیه اصلی من به سازمان ها این است که اگر شما مدیر هستید و نگران این هستید که مشکلی ایجاد کند ، می خواهید ثابت کنید که تمام نظارت شما صادقانه به مزایایی برای کارمندان منجر می شود ، یا می خواهید ثابت کنید که نظارت خود را به صورت جداگانه ناشناس می کنید این اجرا از نظر عملکرد نامرئی است “.

از طرف دیگر ، اگر شما کارمندی هستید که می خواهید سیستم هایی را که تحت نظارت هستند گمراه کنید ، اندروز این توصیه را برای شما دارد: لازم است این کار را به سیستم منتقل کنم که من به خوبی آن را انجام می دهم. “

به طور هم زمان ، اگر برای رساندن این پیام به سیستم سخت تلاش می کنید ، احتمالاً عملکردی را که سیستم به آن نیاز دارد ارائه می دهید.

آنچه در ادامه بخوانید:

جسیکا دیویس سردبیر ارشد در InformationWeek است. این شامل مدیریت فناوری اطلاعات شرکت ها ، مشاغل ، هوش مصنوعی ، داده ها و تجزیه و تحلیل ها و نرم افزارهای سازمانی است. او کار خود را صرف پوشاندن دوراهی تجارت و فناوری کرده است. او را در توییتر دنبال کنید: … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر



[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر