[ad_1]

منابع فوق رایانه ای و دانشگاهی برای تسریع تحقیقات در زمینه تغییر دنده های ویروس ، زیرا ممکن است واکسن های همه گیر نزدیک به تولید باشد.

کنسرسیوم محاسبات با راندمان بالا (HPC) COVID-19 ، که در ماه مارس در هفته های ابتدایی همه گیری تشکیل شد ، در حال به روزرسانی تمرکز خود و انجام پروژه های تحقیقاتی بیشتر با توجه به داده های انتشار ویروس و واکسن های احتمالی است.

هنگامی که کنسرسیوم برای اولین بار ظهور کرد ، تلاش های خصوصی و خصوصی ابر رایانه ها و منابع دیگر IBM ، NASA ، Amazon Web Services ، Google Cloud ، Microsoft ، موسسه فناوری ماساچوست ، موسسه پلی تکنیک Rensselaer و دیگران را گرد هم آورد. در آن زمان ، هدف استفاده از توان محاسباتی برای اپیدمیولوژی ، مدل سازی مولکولی و بیوانفورماتیک برای پشتیبانی از تحقیقات COVID-19 بود. این منابع شامل IBM Summit ، ابر رایانه ای است که توسط وزارت انرژی با 200 ظرفیت پتافلاپس استفاده می شود.

تصویر: oz - stock.Aobe.com

تصویر: oz – stock.Aobe.com

این ماموریت اخیراً به منظور کمک به شناسایی درمانهای کوتاه مدت احتمالی برای افراد آلوده به ویروس ، به امید بهبود نتایج بیمار ، به روز شده است. انتقال به جهت جدید تا حدی از مقدار داده ای که اکنون برای ویروس در دسترس است ناشی می شود.

این کنسرسیوم اظهار داشت که برخی از زمینه های دیگر پروژه های تحقیقاتی می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • استفاده از مجموعه داده های کلینیکی بزرگ برای درک و مدلسازی پاسخ بیمار به ویروس.
  • استفاده از چندین آزمایش بالینی برای مطالعه و تأیید اعتبار مدل های واکسن.
  • ارزیابی روشهای درمانی ترکیبی با استفاده از مولکولهای تخصیص یافته مجدد.
  • ایجاد مدل های اپیدمیولوژیک با استفاده از مجموعه داده های بزرگ چند مد

جیمی توماس ، مدیر کل استراتژی و توسعه IBM Systems ، می گوید راه اندازی کنسرسیوم و عناصری که گرد هم آورده اند ، مفهوم جدیدی برای تجمیع منابع محاسباتی است. وی گفت: “در حال حاضر ، 43 کشور در 15 کشور جهان شرکت می کنند.” توماس می گوید ، این کنسرسیوم با 330 پتافلاپ ظرفیت محاسباتی آغاز به کار کرده است ، که به محققان امکان دسترسی به قدرت ابر رایانه را می دهد که معمولاً به دانشگاه ها و آزمایشگاه های ملی محدود می شود. در مرحله آخر ، کنسرسیوم ظرفیت خود را به 600 پتافلاپ افزایش داد. توماس می گوید: “این باعث افزایش توانایی محققانی می شود که می توانند چیزی را که مربوط به همه گیری و COVID-19 است درک کنند.”

وی گفت ، در فاز اول کنسرسیوم ، منابعی برای تحقیق مانند مطالعات دانشگاه ایالتی یوتا برای تجزیه و تحلیل قطرات و ذرات آئروسل ویروس مورد استفاده قرار گرفت. وی گفت که این ممکن است به معنای آگاهی از انتقال در محیط داخلی و چگونگی محافظت در برابر ویروس های دیگر قابل مقایسه با COVID-19 در آینده باشد.

اگرچه گزارش هایی مبنی بر موفقیت در واکسن های ضد ویروس گزارش شده است ، توماس می گوید تحقیقات باید ادامه یابد. وی گفت: “نتایجی که امروز می بینیم شواهد محکمی است که نشان می دهد سرعت سریع کشف به نفع همه ما بوده است.”

وی گفت ، تحقیقات در حال انجام آزمایش گزینه های درمانی اضافی است ، زیرا احتمالاً هر درمانی به همان اندازه موثر نخواهد بود. توماس می گوید ، به عنوان مثال ، ایالت آیووا در حال مطالعه است که چرا بخش خاصی از مردم به شدت تحت تأثیر دیگران قرار دارند.

وی گفت که مرحله بعدی کنسرسیوم شامل تمرکز بر تحقیقات بیشتر در مورد نتایج بیمار خواهد بود که ممکن است شامل درمان و مقاومت به دارو باشد. آنها همچنین می توانند شرایط محیطی و سایر عوامل مرتبط با ویروس را بررسی کنند. توماس می گوید که آنها نیاز به یک ظرفیت دائمی در ایالات متحده را برای موقعیت های علمی از این نوع شناسایی می کنند.

چنین همکاری عمومی و خصوصی در سالهای آینده ممکن است نقشی طولانی مدت داشته باشد. آرویند کریشنا ، مدیر عامل IBM اخیراً نامه ای سرگشاده به دولت جدید رئیس جمهور منتخب جو بایدن در مورد ایجاد ذخیره علمی برای شکوفایی کشور نوشت. توماس می گوید: “شاید این نمونه ای از آنچه می توان با ذخیره علمی از این ماهیت بدست آورد” است.

وی گفت: در مورد واکسن های COVID-19 پیشرفت همچنان ادامه دارد و حتی پس از تولید واکسن ها ، رسیدن به جمعیت جهان هنوز زمان بر است. نیاز به ادامه حمایت برای تحقیقات بیشتر و زمینه های جدید همچنان پابرجا خواهد بود. توماس می گوید: “درک این بیماری برای همه ما در آینده مفید خواهد بود.” “ما در مدت زمان کوتاهی به آنچه که بدون توانایی ابر رایانه ها بسیار طولانی تر می شد ، دست یافتیم.”

توماس می گوید ، به لطف منابع کنسرسیومی مانند IBM Summit ، محققان توانسته اند طی چند روز و نه چند ماه پیشرفت کنند. وی می گوید: “به همین دلیل داشتن چنین فرصتی در نوک انگشتان شما بسیار مهم است.” به گفته توماس ، محاسبات کوانتومی می توانند تسریع کننده قابل توجهی در حل مشکلات پیچیده ای مانند موارد همه گیر و سایر مشکلات در آینده باشند. وی می گوید: “این ماشین های نسل جدید واقعاً ابر رایانه هایی با كالیبر هوش مصنوعی هستند كه به ما اجازه می دهند به این نتایج برسیم.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد ابر رایانه ها ، این داستان ها را دنبال کنید:

محاسبه کوانتوم برای توسعه نرم افزار چه معنایی می تواند داشته باشد؟

آیا محاسبه کوانتوم برای زمان اصلی آماده است؟

ابر رایانه هایی که در تحقیق COVID-19 کار می کنند

Joao-Pierre S. Ruth کار خود را غرق در روزنامه نگاری تجارت و فن آوری گذراند ، ابتدا در صنعت محلی در نیوجرسی ، بعداً به عنوان سردبیر Xconomy در نیویورک فعالیت های خبری را آغاز کرد ، و به جامعه راه اندازی فناوری شهر پرداخت و سپس به عنوان یک فریلنسر برای سایتهایی مانند. .. بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر