گذرنامه های واکسن زمینه را برای یک عادی جدید فراهم می کند

[ad_1]

با استفاده از واکسن های سراسر جهان علیه COVID-19 ، گواهینامه های دیجیتالی ایمنی واکسن نویدبخش زیادی برای کمک به ما برای رسیدن به حد نرمال پس از یک بیماری همه گیر است.

تصویر: rangizzz - stock.adobe.com

تصویر: rangizzz – stock.adobe.com

با توزیع واکسن COVID-19 در مناطق مختلف جهان ، رقابت برای اجرای راه حل هایی برای حمایت از “بازگشت به حالت طبیعی” کاملاً در جریان است. هنوز هم با سرعت فعلی ، ایمن سازی کامل کره زمین در برابر ویروس سالها طول می کشد. با توجه به واقعیت زندگی طولانی مدت در یک بیماری همه گیر ، بخشهای دولتی و خصوصی در حال ایجاد یک منبع داده هستند که نشان دهنده مصونیت انسان از COVID-19 است.

گواهینامه های ایمنی دیجیتال برای واکسن ها یا “گذرنامه های واکسن” یک فناوری نوظهور است که نویدبخش خوبی برای ثبت اینکه آیا شخصی آنتی بادی های COVID-19 را حمل می کند ، است. با این حال ، موانع نیز مانع تصویب در مقیاس بزرگ می شوند. در اینجا آنچه رهبران مشاغل باید درباره گواهینامه واکسن دیجیتال و س theالاتی که باید قبل از استفاده از این فناوری برای هموار کردن شرایط طبیعی جدید پاسخ داده شود ، بدانند.

گذرنامه واکسن دیجیتال چیست؟

ایده گذرنامه واکسن چیز جدیدی نیست. سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای اولین بار در سال 1933 استانداردهای صدور گواهینامه را ایجاد کرد و از آن پس گذرنامه های پزشکی مبتنی بر کاغذ صادر کرد. این موارد برای واکسیناسیون تب زرد که برای ورود به بسیاری از مناطق لازم است ، به “کارت زرد” معروف هستند. این اسناد محدود به سفر نیست. کارفرمایان برخی صنایع (به عنوان مثال مراقبت های بهداشتی) از کارمندان خواسته اند که وضعیت واکسیناسیون بیماری هایی مانند سرخک و سرخچه را ارائه دهند و مدارس سال ها مستندات ایمن سازی را نیاز دارند.

سازمان ها اکنون راه حل های دیجیتالی را به عنوان نسخه ای سریع و مقیاس پذیر از این مستندات ، برای بازگشایی اقتصاد و مسیرهای سفر ، پیش می برند. در اواسط ژانویه ، ائتلافی از شرکت های بزرگ فناوری و بهداشت ، ابتکار واکسیناسیون را برای راه اندازی سیستمی برای ذخیره و بازیابی سوابق واکسیناسیون دیجیتال آغاز کردند. در همین دوره ، WHO یک کارگروه سلامت دیجیتال را برای ایجاد چارچوب و استانداردهای یک گواهینامه دیجیتال هوشمند برای واکسن تب زرد و COVID-19 راه اندازی کرد ، که زمینه افزودن واکسن های دیگر را بعدا فراهم می کند.

در همین حال ، شرکت های هواپیمایی در حال انجام تست های سوارکاری هستند. کانتاس گفت که برای نشستن در یکی از هواپیماهای خود مستلزم اثبات واکسیناسیون است ، در حالی که United و Cathay Pacific در اکتبر 2020 پروژه آزمایشی را در مسیرهای انتخاب شده با استفاده از CommonPass – یک کد QR شامل آزمایش و واکسیناسیون داده های COVID-19 – آغاز کردند.

این تلاش های سطح بالا حتی برای موارد مهم باقی مانده از جمله فناوری مورد استفاده ، گذرنامه های واکسن ، منبع و تأیید اطلاعات و تعاریف مصونیت در میان آنها ، پتانسیل گذرنامه های واکسن را به واقعیت تبدیل می کند.

عدم قطعیت گذرنامه های واکسن

با توسعه و استفاده بیشتر این گذرنامه های واکسن در مقیاس وسیع ، بسیاری از رهبران تجارت آنها را بخشی از بازگشت به برنامه کاری می دانند. با این حال ، درک برخی از عدم اطمینان های مهم پیرامون این فناوری در حال ظهور مهم است. س questionsالات اصلی که سازندگان گذرنامه واکسن می خواهند به آنها پاسخ دهند شامل موارد زیر است:

  • استاندارد سازی. چه کسی استانداردها را تعیین می کند؟ آیا چندین استاندارد در سراسر جهان وجود خواهد داشت؟ چگونه مصونیت تعیین می شود؟
  • استفاده کنید. گواهینامه ها چگونه استفاده می شوند؟ برای مسافرت؟ کار کردن؟ سرگرمی؟ آیا استفاده ها از نظر قانونی بررسی می شوند؟
  • پذیرش – پذیرفته شدن. چه کسی گواهینامه ها را قبول می کند؟ در صورت وجود چندین گواهینامه ، آیا برخی از آنها به طور گسترده تری از بقیه پذیرفته می شوند؟
  • خرید در. آیا افراد از گواهینامه ها استفاده می کنند؟ آیا گواهینامه ها از حمایت دولت ها برخوردار خواهند بود؟
  • سرمایه، پایتخت. آیا افراد می توانند به اطلاعات دیجیتالی خود دسترسی و مدیریت کنند؟ آیا گواهینامه ها باعث ایجاد کلاله های اجتماعی می شوند یا شکاف دیجیتالی را بدتر می کنند؟
  • مدیریت. چه کسی سیستم ها و داده ها را کنترل می کند؟ چگونه از رازداری محافظت می شود؟ چگونه او تقلبی را شناسایی و مبارزه می کند؟
  • مفید بودن. آیا اگر واکسن ها مصونیت طولانی مدت نداشته باشند ، گواهی ها منسوخ می شوند؟ آیا به اطلاعات مربوط به ایمنی برای چندین سویه نیاز است؟ آیا گروه های مختلف میزان مختلفی از اثر واکسن را نشان می دهند؟
  • بررسی. افراد دارای ایمنی چگونه آزمایش می شوند؟ چه کسی به سوابق ایمن سازی دسترسی خواهد داشت؟ چگونه این داده ها به صورت دقیق تأیید می شوند؟
  • زیر ساخت. آیا سیستم های موجود می توانند داده ها و نیازهای امنیتی گواهینامه های دیجیتال را برطرف کنند؟ آیا این سیستم ها می توانند یکپارچه شوند و قابلیت همکاری داشته باشند؟
  • عواقب پیش بینی نشده. آیا گواهینامه های دیجیتالی بی اعتمادی بیشتری نسبت به واکسن ها ایجاد می کنند؟ آیا مراحل واکسیناسیون اضافی ایجاد می کند؟ آیا برای گرفتن گواهینامه مردم به آلوده شدن تشویق می شوند؟

خوشبختانه ، سازمان ها برای شروع بررسی اینکه آیا و چگونه از گذرنامه های واکسن استفاده می کنند ، منتظر پاسخ به همه این سوالات نیستند. با روشن شدن پاسخها به مرور زمان ، آنها در کمک به رهبران در شناسایی سناریوهای بعدی بسیار مهم خواهند بود.

آنچه جامعه برای دستیابی به استفاده گسترده از آن نیاز دارد

برای کارایی تصمیم گذرنامه واکسن دیجیتال ، باید به طور گسترده ای پذیرفته شود. با توجه به چالش های فوق ، رهبران سازمانی با توجه به استفاده از گذرنامه واکسن باید در چارچوب های مدیریتی گنجانده شوند که امکان دستیابی ، انصاف ، تأیید و به اشتراک گذاری داده های ایمن سازی را فراهم می کند.

در سطح بالا ، گذرنامه دیجیتال واکسن باید اجازه دسترسی به سوابق واکسیناسیون مبتنی بر رضایت علیه COVID-19 را به روشی ایمن ، قابل تأیید و محرمانه فراهم کند. باید از مرزهای سازمانی و قضایی کار کند و طبق استانداردهای بین المللی و در یک زیرساخت امن و غیرمتمرکز ساخته شود. استاندارد سازی داده ها از نظر اینکه چه داده هایی به دست می آیند ، چگونه قالب بندی می شوند و چگونه تبادل می شوند بسیار مهم است.

یک نکته مهم برای رهبران سازمانی که به استفاده از گذرنامه واکسن به عنوان بخشی از بازگشت به کار فکر می کنند ، این است که ممکن است برخی افراد را از جستجوی واکسن بترساند: آنها ممکن است نگران حریم خصوصی باشند یا به سادگی نمی خواهند با مراحل اضافی کنار بیایند. بنابراین ، کارفرمایان و مقامات باید توجه ویژه ای به سیاست ها و آموزش های پیرامون این فناوری داشته باشند.

اگرچه س manyالات زیادی در مورد گذرنامه واکسن باقی مانده است ، اما این چشم انداز امیدوار کننده به نظر می رسد. برنامه های داده محور پیش از این در مقابله با سناریوهای نوظهور جهانی که از طریق همه گیری ایجاد می شوند ، کمک قابل توجهی کرده اند. رهبران اجرایی می توانند با درک چشم انداز کنونی گذرنامه های واکسن ، برای سناریوهای جدیدی که ممکن است در ماه ها و سال های آینده ظاهر شوند – شروع به کار ، شرایط سفر و موارد دیگر – برنامه ریزی کنند. کاوش در این فناوری در کوتاه مدت به سازمانها این امکان را می دهد تا برنامه ها و استراتژیهای مبتنی بر اطلاعات جدید مربوط به COVID-19 را با گذشت زمان تغییر دهند و آماده استفاده از این راه حل برای ایجاد زمینه برای یک حالت طبیعی جدید باشند.

دونا مدیروس مدیر ارشد تحقیقات در گارتنر ، شرکت است. این شامل استفاده از داده ها و تجزیه و تحلیل های مورد نیاز برای تحول دیجیتال ، و همچنین استراتژی ها ، سیاست ها و فرایندهای سازمان ها و سازمان ها برای موفقیت در ایجاد تغییر است.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم رهبران فن آوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … مشاهده بیوگرافی کامل

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

مقالات بیشتر



[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum labradorhtml nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followers