[ad_1]

چشم انداز ساتیا نادلا برای آینده محاسبات توزیع شده به یک زیرساخت ابر متمرکز و مدل های تجاری و یکپارچه سازی داده های شرکت نیاز دارد.

اعتبار: تامپاترا از طریق Adobe Stock

اعتبار: تامپاترا از طریق Adobe Stock

ساتیا نادلا یک بار دیگر به همه ما گفت که کجا خواهد بود و همه را به اسکیت بازی در آنجا دعوت کرد. در کنفرانس گل سرسبد امسال مایکروسافت Ignite ، Cloud Built for the Next Decade ، نادلا اولین چشم انداز جذاب خود را برای آینده ای کاملاً توزیع شده در محاسبات ارائه داد و مایکروسافت و لاجورد را برای ساخت آن در کانون توجه قرار داد.

شرکتهای داده محور به شرکتهای وابسته تبدیل می شوند ، آنهایی که بهره وری را نشان می دهند ، ریسک / هزینه را کاهش می دهند و زمان بینش / ارزش را کاهش می دهند. متن اصلی نادلا برای ترسیم سریع چشم انداز وسیع و با تمرکز بر چند نکته اساسی طراحی شده است. دو مورد از آنها نه تنها برای چشم انداز مایکروسافت ، بلکه برای همه ما حیاتی هستند: محاسبات فراگیر و غیرمتمرکز و داده های حاکمیت و هوش محیطی.

کلید دو ویژگی آینده در فضای ابری ادغام داده های نوآورانه است. روش اتصال داده ها هم در ابر فعلی و هم در آینده برای دستیابی به انقلاب تحول دیجیتال نادژدا کلید اساسی است.

ادغام داده ها عقب مانده است

بر اساس مطالعه IBM از سال 2018 ، دنیای دیجیتالی که در آن زندگی می کنیم تحت سلطه چند ابر ترکیبی است ، زیرا 85٪ شرکت ها دارایی داده در بیش از یک ابر عمومی دارند. این انتشار داده ها یک چالش بزرگ برای استراتژی های متداول برای ادغام داده ها است .

برجسته ترین ویژگی ادغام داده های متداول این است که از داده ها در لایه ذخیره سازی پشته IT مدرن برای ادغام داده ها استفاده می کند. نتیجه این است که شرکت ها منابع زیادی را صرف انتقال داده ها به محاسبات می کنند و پیامدهای منفی و ناخواسته ای مانند انحراف معنایی ، عدم اطمینان و ناکارآمدی ایجاد می کنند. یک مطالعه IDC اخیر پیش بینی کرده است که در سال 2021 ، 59 زتابایت داده در سراسر جهان ایجاد می شود که 90 درصد خیره کننده از این داده ها تکثیر یا کپی می شود.

استراتژی ادغام داده ها در 30 سال گذشته تغییر چشمگیری نکرده است. مانند جهان قبل از چند ابر ترکیبی یا ظهور اینترنت ، بیشتر استراتژی های مدیریت داده با انتقال و کپی کردن داده ها کار می کنند. این تنها چیزی است که Snowflake ، خانه های کنار دریاچه ، دریاچه های داده ، خوشه های Hadoop ، انبارهای داده قبل از ابر و پایگاه های داده معمولی مشترک هستند. قبل از ادغام ، مدیریت یا درخواست داده ها ، آنها را به یک یا چند از این سیستم ها منتقل می کنیم. همانطور که نادلا در یادداشت اصلی خود گفت ، “… ما در حال حاضر در اوج تمرکز هستیم.”

آینده تقسیم شده است

در دنیای توزیع شده که نادلا توصیف می کند ، تمرکززدایی مرحله بعدی تکاملی است ، زیرا اعتماد به تکثیر داده ها ، به ویژه با توجه به رشد فضای IT ، دیگر واقع بینانه نیست. رشد داده ها کند نمی شود و بهره وری شبکه به طور ریشه ای تسریع نمی شود. بازنگری اساسی در استراتژی ادغام داده های شرکتی تنها گزینه مناسب و منطبق با دیدگاه نادلا است که وی به این واقعیت اشاره دارد که رایانه ها در همه جا در حال گسترش و گسترش هستند.

اولاً ، تخصیص فیزیکی توان محاسباتی از تکرار مقدار روزافزون داده ها با کاهش یا عملکرد مسطح در شبکه های رایانه ای ، بسیار کارآمدتر است. حل این یک مشکل آسان نیست ، اما روش مناسبی برای پاسخگویی به روندهای آینده است.

دوم ، نادلا پیش بینی می کند که یکی از محرک های رایانش ابری توزیع شده ، افزایش حجم ، سرعت و تنوع داده ها است. استراتژی های مهار محاسباتی متمرکز ، هیولای داده را شامل نمی شوند. وی از مدلهای یکپارچه ، مدلهای داده چند حالته (احتمالاً به عنوان مرجعی برای Azure’s Cosmos DB) و نیاز به حاکمیت داده ها – حق دارندگان داده برای کنترل داده های خود – نام برد.

برای وجود این آینده باید ادغام داده ها تغییر کند

یادداشت اصلی نادلا ، چشم انداز ، پررنگ و تقویت کننده موقعیت لاجوردی مانند سایر AWS از نظر آینده کلاد است. با نگاهی گسترده به فضای مدیریت داده ها ، تحولات اخیر که همزمان با چشم انداز نادلا مبنی بر پیوند داده ها بر اساس حس تجاری آن است ، صرف نظر از مکان ذخیره سازی در مقابل استفاده از داده های واقع در لایه ذخیره سازی.

دستیابی به چشم انداز نادلا برای آینده مستلزم تغییر در زیرساخت های ابری و مدل های تجاری متمرکز است. با انتقاد بیشتر ، این امر همچنین به یک استراتژی ادغام داده های شرکتی نیاز دارد که می تواند به آینده ای پراکنده و پر از وعده و پتانسیل منجر شود.

کندال کلارک بنیانگذار و مدیرعامل Stardog ، پیشروترین ارائه دهنده سیستم عامل های دانش شرکتی (EKG) است. برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید www.stardog.com یا آنها را دنبال کنیدStardogHQ.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم رهبران فن آوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … مشاهده بیوگرافی کامل

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر