[ad_1]

دانستن اینکه چگونه و کجا محاسبات نهایی در نقشه راه کلی سازمان شما قرار می گیرد ، به تدوین استدلال های تجاری برای این امر در سازمان شما کمک زیادی می کند.

تصویر: BillionPhotos.com - stock.adobe.com

تصویر: BillionPhotos.com – stock.adobe.com

چندی پیش ، هنگامی که محاسبات یک مفهوم آینده نگر و آینده نگر در نظر گرفته می شد ، جالب توجه بود – اما هنوز هیچ سود واقعی برای شرکت نداشت. موضوع دیگه این نیست. از آنجا که کاربران نهایی از هر کجا به سرویس های شبکه دسترسی دارند و برنامه های زمان واقعی تقریباً روزانه به نظر می رسند ، برای اطمینان از بالاترین سطح امنیت و عملکرد ، نیاز به افزایش انعطاف پذیری در لبه شبکه است.

رهبران فناوری اطلاعات باید یاد بگیرند که از منظر استراتژیک و بلند مدت ، فواید واقعی رایانش محدود را تجسم کنند. دانستن اینکه چگونه و کجا محاسبات نهایی در نقشه راه کلی سازمان شما قرار می گیرد ، به تدوین استدلال های تجاری برای این امر در سازمان شما کمک زیادی می کند. این امر به ویژه در مورد بیشتر بودن کاربران تلفن همراه و برنامه های جدید برای انعطاف پذیری بیشتر صادق است. در اینجا آنچه شما باید بدانید برای شروع بحث تجاری خود را برای استفاده است.

لبه های محاسباتی یک تغییر معماری ضروری در بنگاه اقتصادی است

مانند معماری های سنتی ابر قبل از آن ، محاسبات محدود به واژه ای مبهم تبدیل شده است که برای افراد مختلف معنای مختلفی دارد. در نتیجه ، انتقال به الگوی معماری پویاتر می تواند با پشتیبانی بلاتکلیف روبرو شود. غالباً اتفاق نظر وجود دارد که تغییرات عمده در شبکه معماری از نظر دیدگاه های سرمایه گذاری تجاری و فناوری پیشنهادی با ریسک بالا محسوب می شوند. با این حال ، تحقیقات زیادی لازم نیست که ببینید در حال حاضر موارد معتبری برای استفاده از محاسبات محدود وجود دارد – و هر روز موارد بیشتری در حال ایجاد است.

دنیای فناوری اطلاعات امروز با ارتباطات در زمان واقعی ، جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل تحلیل هوش مصنوعی برای بسیاری از عملکردهای مختلف تجاری تعریف شده است. این سرویس های بسیار مطلوب نیاز به معماری شبکه ای دارند که سطح انعطاف پذیرتری از عملکرد را در جهانی رو به گسترش فراهم می کند. لبه های محاسباتی فاصله بین برنامه های داخلی و برنامه های ابری را برطرف می کنند. استقرار برنامه ها و خدمات در یک یا چند مکان مترو با استفاده از زیرساخت های مدیریت شده ارائه شده توسط ارائه دهندگان خدمات ابر عمومی ، نهایت مزیت های شبکه را در استقرارهای محلی پیدا می کند. برای کسانی که در حال حاضر در این سبک از زیرساخت های ترکیبی کار می کنند ، افزودن گزینه ای برای استقرار مترو فقط برای برنامه هایی که به خدمات شبکه با تأخیر کم در مدل خدمات مدیریت شده نیاز دارند ، منطقی است.

اگر کمی به پایین جاده نگاه کنید ، به زودی زمانی فرا می رسد که یک برنامه کاربردی در هر سه مکان (مرکز داده خصوصی ، ابر عمومی و انتهای مترو) واقع شده است و شبکه هوشمندانه کاربران را به سمت مکان سرویس هدایت می کند ، از نظر عملکرد ، امنیت و هزینه بسیار مهمترین است. این مفهوم معماری “سرمایه گذاری بی حد و حصر” نامیده می شود و آماده است تا مدلهای آینده برنامه ها و خدمات را دگرگون کند. مطمئناً ، یک م keyلفه اصلی برای یک شرکت بی حد و حصر توانایی بخش فناوری اطلاعات در سرویس دهی برنامه های کاربردی از چندین مکان خدمات خواهد بود.

در حال حاضر ارائه دهندگان فناوری شبکه در حال توسعه روش هایی برای دستیابی به این هدف هستند. به عنوان مثال ، AWS و مایکروسافت در حال حاضر روش هایی را برای نزدیک کردن پیشنهادات ابری خود به مشتریان از طریق خدمات AWS Snowcone / Snowball و Azure Edge Zones ارائه داده اند. علاوه بر این ، اپراتورهای بزرگ ارتباط از راه دور مانند AT&T و Verizon راه حل های مترو را در شهرهای منتخب ایالات متحده راه اندازی کرده اند. سرانجام ، مبتکران فن آوری های شبکه 5G مانند Celona به دنبال ساده سازی چگونگی هدایت هوشمندانه کاربران و داده ها به مکان های مختلف ارائه خدمات نهایی با استقرار فناوری های تقویت میکرو با پشتیبانی از 5G SLA در شبکه ها و شبکه های WAN سازمانی هستند. این قول می دهد چارچوبی واحد ارائه دهد که از نظر تعریف پویا باشد. بنابراین ، همانطور که می بینید ، حرکت به وضوح در جهتی حرکت می کند که در آن مشاغل می توانند از یک معماری ترکیبی دو طرفه به مکانی منتقل شوند که در لبه سازمانی بسیار انعطاف پذیرتر باشد.

مشخص کنید که کدام نقاط درد امروزه قابل حل هستند

به منظور ایجاد یک مورد تجاری جامع ، مهم است که چگونه محاسبات رایانه نقاط درد موجود را حل می کند ، مهم است. در حالی که گفتگوهای معماری در مورد آینده محاسبات نهایی و تحویل برنامه ها مفید است ، امروز برخلاف ماه آینده یا سال آینده ، باید یک سرمایه فوری در لبه بازار سرمایه گذاری شود.

علیرغم ادعاهای مختلف از طرف فروشندگان ، هدف نهایی محاسبات پایان به پایان این است که محاسبات ، فضای ذخیره سازی و خدمات شبکه به نقاط نهایی و کاربران نهایی نزدیک شوند تا عملکرد کلی برنامه بهبود یابد. بر اساس این دانش ، معماران فناوری اطلاعات باید مواردی را که در آن محاسبات نهایی می توانند مسائل موجود در عملکرد شبکه را برطرف کنند ، شناسایی و مستند کنند. اگرچه نقاط درد موجود لزوما دلیل اصلی پرونده تجاری شما نیستند ، اما این امر به شما کمک می کند تا چرا دلار بودجه زودتر از دیرتر تخصیص داده شود.

محاسبه مقدار محاسبات نهایی

هیچ مورد تجاری تجاری بدون نشان دادن ارزش سرمایه گذاری کامل نیست. فقط به آخرین هزینه های فناوری اطلاعات فکر کنید که در صورت استفاده از فناوری جدید از قبل می توان از آنها جلوگیری کرد. در مورد نیاز به شبکه های پایان زندگی انعطاف پذیر و کارآمد تر ، ما فقط باید همه گیر اخیر COVID-19 را بررسی کنیم ، که تعداد زیادی از کارمندان را مجبور به کار در خانه کرده است. با شروع تغییر کار به دورکاری ، معماران فناوری اطلاعات مجبور شدند تلاش کنند تا دریابند که چگونه عملکرد برنامه مورد نیاز را به یک نیروی کار گسترده و توزیع شده ارائه دهند. در برخی موارد ، برای بازگرداندن سطح مورد نیاز متعادل عملکرد برنامه از راه دور ، به اصلاحات و اصلاحات اساسی شبکه نیاز بود. این را با این واقعیت ترکیب کنید که برنامه های جدید نیاز به افزایش عملکرد شبکه دارند و می توان ارزش سرمایه گذاری در معماری لبه انعطاف پذیر را نسبت به استقرار جانبی مشاهده کرد.

معماری مبتنی بر انعطاف پذیری و مقیاس پذیری ساخته شده است

در نهایت ، ایجاد یک لبه چابک و پویاتر ، از نظر استقرار محاسباتی ، عملیاتی و انعطاف پذیر ، مقیاس اقتصادی بزرگی را به همراه دارد. این به دلیل این واقعیت است که منابع محاسبات شبکه ذاتاً پویا می شوند و توسط نرم افزار تعریف می شوند. وقتی این ویژگی های شبکه از نظر جسمی نزدیکتر به برنامه ها و کاربران قرار می گیرد ، به راحتی می توان بازده عملکرد را به دست آورد.

از آنجایی که سایر جنبه های فناوری اطلاعات شرکتها در طول سالها شامل انعطاف پذیری و مقیاس پذیری تکامل یافته است ، شبکه تا حد زیادی بدون تغییر باقی مانده است. اگرچه از نظر ریسک قابل درک است ، اما محاسبات نهایی یک تغییر ذاتی معماری است که می تواند انقلابی در عملکرد شبکه های سازمانی در آینده قابل پیش بینی ایجاد کند و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شرکت ها شود. مورد تجاری که با موفقیت این برداشت ها را منعکس می کند همان چیزی است که رهبران فناوری اطلاعات باید برای رسیدن به آن تلاش کنند.

مطالب مرتبط:

10 روند تسریع کننده حاشیه محاسبات

افزایش اجتناب ناپذیر هوش در اکوسیستم اج

معرفی فصل جدیدی در برخورد با اینترنت اشیا و Edge

اندرو با تجربه مشاوره خود بیش از یک دهه شبکه شرکتی تحت تجربه دارد ، که در زمینه معماری شبکه های سازمانی و ایجاد مرکز داده و تجربه قبلی در سازمان هایی مانند بیمه کشاورزی کشور ، هواپیمایی متحده و … مشاهده کامل بیوگرافی

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر