3 راه برای توانمندسازی مهندسین نرم افزار زن در تیم خود

[ad_1]

در سال های اخیر ، سازمان ها گام های کوچکی برای ایجاد تنوع بیشتر در تیم های مهندسی خود برداشته اند – اما این کافی نیست.

در حالی که دنیای فناوری در ایجاد فضای متنوع تر و فراگیر پیشرفت چشمگیری داشته است ، رهبران صنعت هنوز هم تا حد زیادی تحت سلطه چهره های مرد هستند – به ویژه هنگامی که صحبت از نقش های فنی می شود. امروزه زنان حدود 40٪ نیروی کار جهان را تشکیل می دهند ، اما تنها 16٪ از رهبران سطح بالا در بخش فناوری را نمایندگی می کنند. وقتی به تعداد زنان در سمت های مهندسی نرم افزار نگاه می کنیم ، این تعداد به 14 درصد خیره کننده کاهش می یابد.

برای رفع این شکاف بین مهندسین زن و همتایان مرد آنها ، بیایید به ظهور زنان در نقش مهندسی نرم افزار در چند دهه گذشته بپردازیم. در سال 1990 ، زنان 12٪ از کل مهندسین نرم افزار را تشکیل می دادند ، به این معنی که حضور میدانی ما در 30 سال گذشته فقط 2٪ رشد کرده است.

تصویر: fizkes - stock.adobe.com

تصویر: fizkes – stock.adobe.com

مسیر کامپیوتر برای من مشخص نبود. من قبل از شروع اولین دوره علوم کامپیوتر با چندین مسیر شغلی مختلف روبرو شدم ، و این چشم من را به احتمال حرفه ای در STEM باز کرد. ریاضیات همیشه یکی از لباسهای قدرتمند من بوده است ، اما من هرگز به خودم در یک نقش فنی فکر نکرده ام. یکی از دلایل این امر این بود که من آن را به عنوان یک محیط مردانه دیدم.

صرف نظر از وضعیت موجود ، من می دانستم که این علاقه من است. اکنون ، پس از سالها فعالیت در این صنعت ، من تجربه دست اول را در مورد اینکه دقیقاً برداشت اولیه من چگونه بوده است ، تجربه کردم. زن بودن در یک حوزه عمدتا مرد مجموعه ای از چالش های خاص خود را طی سال های گذشته ایجاد کرده است. داشتن پشتیبانی در جهت یابی به این چالش ها تغییر بزرگی ایجاد کرده است ، و من به عنوان مدیر مهندسی شرکت خود می خواهم به زنان بیشتری کمک کنم تا به عنوان مهندس نرم افزار ورود پیدا کنند و پیشرفت کنند. من از دیگر رهبران فناوری می خواهم که همین کار را انجام دهند. در اینجا چند نکته وجود دارد:

1. یک تیم فراگیر ایجاد کنید

وقتی من در سال 2019 در این شرکت کار خود را شروع کردم ، تعداد زیادی مهندس زن در تیم حضور نداشتند. ما از آن زمان تاکنون بیش از چهار برابر شده ایم. سازمانها در همه بخشها تنوع و شمولیت را در اولویت قرار می دهند و دلیل خوبی نیز نشان می دهد: نشان داده شده است که تنوع باعث افزایش نوآوری ، بهره وری و رشد درآمد می شود.

این نرم افزار برای همه افراد طراحی شده است ، که فکر می کنم منظور تیم پشت آن باشد. با این وجود ، خواستن تنوع یک چیز است و رسیدن به آن یک چیز دیگر. ساخت یک تیم فراگیر یک فرایند استراتژیک است. برای جبران خلأهای موجود در تیم خودم ، من از نزدیک با مدیر منابع انسانی خود کار می کنم تا اطمینان حاصل کنیم که مهندسانی را که برای پر کردن نقش های جدید انتخاب می کنیم متنوع می کنیم. یکی از ابتکاراتی که ما آغاز کرده ایم برنامه ای برای جذب توسعه دهندگان بی تجربه و کمک به رشد و توسعه یافتن آنها در چالش های بیشتر برای توسعه دهندگان است ، بنابراین شبکه گسترده تری ایجاد می شود.

اگرچه تنوع در تیم ممکن است کار ساده ای نباشد ، اما یک راه ساده برای اطمینان از موفقیت آن ارتقا safety ایمنی روانشناختی است: تهیه صدا برای همه و مکانی امن برای ریسک در محل کار. این تغییرات کوچک می تواند تأثیر زیادی در احساس خوشامدگویی اعضای جدید تیم داشته باشد و می تواند در رسیدن به اهداف تنوع شما بسیار کمک کند.

2. یک سیستم پشتیبانی ارائه دهید

زنان در مواجهه با فرصت های شغلی معمولاً جنبه هایی مانند حقوق ، مزایا و رضایت شغلی را در نظر می گیرند. همه اینها عناصر فوق العاده مهمی در ارزیابی قابلیت اشتغال هستند ، اما من می گویم که یک م componentلفه دیگر کمتر آشکار اما به همان اندازه مهم وجود دارد: پشتیبانی.

حمایت باعث ایجاد اعتماد می شود و تعهدی به بهزیستی مردم شما را نشان می دهد. وقتی رهبران از کارمندان خود حمایت می کنند ، می تواند رضایت شغلی و عملکرد را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین می تواند یک عامل کلیدی در توانمند سازی زنان مهندس برای موفقیت باشد. تشکیل جلسات یک به یک یا تأمین منابع برای رشد و توسعه آنها راه های بسیار خوبی برای نشان دادن حمایت است.

ما گروهی را به ویژه برای مهندسین زن خود ایجاد کردیم. ما هر ماه با هم ملاقات می کنیم تا در مورد چالش های خود صحبت کنیم ، تجربیات خود را به اشتراک بگذاریم و در یک فضای باز و ایمن با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم. هدف این گروه این است که به مهندسین زن ما که بعضا تنها زنان تیم خود هستند یادآوری کند که تنها نیستند و می توانند با به اشتراک گذاشتن تجربیات رشد کنند.

3- زنان را قادر سازد تا دیگران را الهام دهند

نکته آخر اینکه ، برای توانمند سازی مهندسین زن خود ، باید به آنها فرصت دهید تا دیگران را الهام بخشند. وکالت برای زنان در فن آوری به معنای دادن بستری به آنها برای به اشتراک گذاشتن داستان های خود و ارائه مشاوره به زنان دیگری است که تازه کار خود را شروع می کنند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید زنان سازمان شما در یک میز هستند. آنها باید در روند تصمیم گیری حرفی برای گفتن داشته باشند. تنوع بخشیدن به موقعیت های رهبری راهی عالی برای علامت دادن به زنان در سازمان است که این مکانی برای رشد آنها است. همچنین می توانید بستری را برای راهنمایی سایر زنان یا گفتگو در رویدادهای صنعتی برای آنها فراهم کنید.

توانمند سازی مهندسان زن شما با تلاش آگاهانه برای انجام این کار آغاز می شود. اگرچه برای رفع شکاف بین زن و مرد در فناوری هنوز کارهایی باید انجام شود ، رهبران می توانند گام های کوچکی برای حمایت از مهندسین زن خود بردارند تا بتوانند به زنان دیگر در این صنعت برای موفقیت کمک کنند.

Tal Barak-Manela مدیر مهندسی در ظرفیت. وی با نزدیک به 15 سال تجربه در صنعت ، تجربه زیادی در زمینه استفاده از محصولات و سیستم عامل ها از اوایل کودکی تا بزرگسالی دارد و به رشد و توسعه توسعه دهندگان کمک می کند.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم رهبران فن آوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … مشاهده بیوگرافی کامل

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum labradorhtml nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followers