[ad_1]

رهبران فناوری اطلاعات باید پویایی صنعت و این کاربردهای در حال ظهور را در نظر بگیرند تا در طی چند سال آینده از همتایان خود جلوتر باشند.

CIO و CIO در تلاشند تا تجارت خود را تغییر داده و وارد عصر دیجیتال شوند ، که ناشی از پیشرفت های تکنولوژیکی و مهار هزینه ها است.

مطالعه دستور کار 2021 گارتنر نشان می دهد که هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) ، داده و تجزیه و تحلیل (D&A) ، Cloud / End و اینترنت اشیا ((اینترنت اشیا) به عنوان فناوری هایی برای تغییر بازی عمل می کنند سال آینده. امروزه ، CIO ها به جای یافتن چسب بین خود برای استفاده از استفاده های پیچیده ، با احتیاط به هر فناوری نگاه می کنند.

تصویر: آرگوس - stock.adobe.com

تصویر: آرگوس – stock.adobe.com

این رویکرد بسته همان ارزشی را نخواهد داشت که وقتی مکمل دیده شوند. تا سال 2025 ، گارتنر انتظار دارد نیمی از CIO ها و خریداران فناوری از اتصال فناوری های cloud ، endpoint ، 5G ، IoT و D&A برای نیازهای تجاری دیجیتال خود استفاده کنند.

به زبان ساده ، وقتی این فناوری ها به روشی معنی دار ترکیب شوند ، مرز بزرگ بعدی خدمات فناوری اطلاعات را پیش می برند.

چندین مورد استفاده ، استفاده از این فن آوری ها را به طور همزمان با یکدیگر ضروری می کند ، به خصوص که CIO ها تحول دیجیتالی تجارت و عملیات فناوری اطلاعات خود را تسریع می کنند. ممکن است امروزه این استفاده ها نسبتاً جدید به نظر برسد ، اما تا سال 2025 ، هر یک عمده تر می شوند و هزینه های IT را شکل می دهند ، به ویژه در دوره شیوع بیماری همه گیر.

پنج کاربردی که قدرت ابر ، پایان ، 5G ، AI ، اینترنت اشیا و اتصال D&A را نشان می دهد به شرح زیر است:

کارخانه هوشمند

گارتنر کارخانه هوشمند – که بعضا انقلاب صنعتی چهارم یا صنعت 4.0 نامیده می شود – را به عنوان یک پایه تولید بسیار دیجیتالی و متصل تعریف می کند که متکی به ساخت هوشمند است. الزامات ساخت یک کارخانه هوشمند بهره وری عملیاتی ، بهداشت و ایمنی در محل کار و همکاری با بخش طراحی محصول در محل تولید آنها است.

اتصال فناوری در میان نسل بعدی کارخانه های هوشمند در حال بازی است ، جایی که خدماتی برای مدرن سازی فرآیند تولید و تجزیه و تحلیل چشم اندازهای فنی ، اقتصادی ، کارگری و زیست محیطی مورد نیاز خواهد بود. افزودن فناوری بی سیم به کارخانه های هوشمند ، یک سیستم هشدار خودکار را فراهم می کند که مشکلات حیاتی و سو mal عملکردهایی را که نیاز به توجه فوری دارند شناسایی می کند. هوش مصنوعی همچنین می تواند برای ایجاد تجربیات واقعیت افزوده همهجانبه ، مانند بینایی رایانه ، برای نظارت بر ایمنی کارگران کارخانه به عنوان مثال استفاده شود.

هواپیماهای بدون سرنشین

هواپیماهای بدون سرنشین و ربات های موبایل به ابزاری رایج در بسیاری از تنظیمات صنعتی ، تجاری و مصرف کننده تبدیل شده اند. این دستگاه ها برای بازرسی سایت ، نقشه برداری ، امنیت ، ردیابی دارایی و موجودی ، جمع آوری داده ها و موارد دیگر استفاده می شوند.

الزامات ساخت هواپیمای بدون سرنشین شامل دسترسی به زمان واقعی برای کنترل و تله متری ، همراه با داده های بارگیری فیلم / بار از ناوگان خودروی بدون سرنشین از طریق یک رابط امن و مطمئن است.

برای پشتیبانی از وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین ، ارائه دهندگان خدمات فناوری نیاز به ایجاد یک ایستگاه زمینی آماده برای استفاده در اینترنت برای مدیریت تله متری بلادرنگ ، کنترل و پخش ویدئو با اتصال ابری از طریق شبکه های 5G دارند. علاوه بر این ، آنها باید سیستم عامل های هوش مصنوعی را ارائه دهند که گردش کاری کاملاً خودکار را برای آماده سازی مجموعه داده ها ، مدل های آموزشی و استقرار مدل های آموزش دیده عفونت فراهم می کند. D&A همچنین راه را برای پردازش مقادیر زیادی از داده های دورسنجی هموار می کند.

وسایل نقلیه متصل و خودمختار

خودروسازان به طور فزاینده ای از ارتباطات داده سلولی در وسایل نقلیه برای گشودن قابلیت های جدید استفاده می کنند که از محاسبات محدود ، اینترنت اشیا و ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل داده های ابری بهره می گیرند. این شامل وسایل نقلیه برای هر چیزی است که ارتباط برقرار می کند ، یعنی توانایی وسایل نقلیه برای برقراری ارتباط مستقیم با اتومبیل های اطراف ، اغلب با استفاده از فناوری Wi-Fi 5G و همچنین وسایل نقلیه بدون راننده که می توانند بدون دخالت انسان کار کنند.

اتصال فناوری از طریق سیستم عامل های ابری امکان پذیر است که قابلیت های دیجیتالی مقیاس پذیر ، ایمن و با کیفیت بالا ، از جمله خدمات ناوبری و ناوگان را برای وسایل نقلیه خود فراهم می کند. به همین ترتیب ، خدماتی که اشتراک و مدیریت سریع داده ها را امکان پذیر می سازد در بسیاری از فرصتهای موجود در وسایل نقلیه مستقل تا سال 2025 بسیار مهم خواهد بود ، و این افزایش سرعت افزایش یافته را برای شبکه های 5G تجاری تقویت می کند.

مراقبت های بهداشتی از راه دور

مراقبت های بهداشتی از راه دور این فرصت را برای بیماران فراهم می کند که از پزشکان و متخصصان در بیمارستان های پیشرو در مناطق دور افتاده شهری مراقبت های پزشکی دریافت کنند. در طول COVID-19 ، استفاده از مراقبت های بهداشتی از راه دور حادتر بود تا از تعامل پزشکان در زمان واقعی و همکاری ویدیویی جذاب در پزشکی از راه دور پشتیبانی کند.

اتصال قوی 5G و کنفرانس ویدئویی ابری از عوامل اصلی مراقبت های بهداشتی از راه دور هستند ، اما IoT و AI / ML نیز باید در اینجا نقش داشته باشند. برای اطمینان از عدم وجود نقص قریب الوقوع برای تضمین زمان صفر ، باید از فناوری های اینترنت اشیا برای نظارت بر تجهیزات پزشکی ترمینال ، مانند قرص ها و سایر تجهیزات مهم بیمارستان استفاده شود. از AI / ML می توان برای جستجوی مدل در داده های پزشکی بیمار تاریخی استفاده کرد تا در مورد اقدامات پزشکی و پروتکل در زمان واقعی تصمیم گیری کند.

خرده فروشی هوشمند

خرده فروشی هوشمند اصطلاحی است که برای توصیف مجموعه ای از فناوری های هوشمند به کار می رود که برای ایجاد تجربه خرید بزرگتر ، سریعتر ، ایمن تر و هوشمندتر به مصرف کننده طراحی شده است. با گسترش تلفن های هوشمند و تجارت الکترونیکی ، صنعت خرده فروشی به خرده فروشی هوشمند روی آورده است تا تجربه ای غنی از محتوا را تقریباً فوری ، در زمان واقعی و به صورت پویا با قابلیت فروش متقابل و فروش مجدد به خریدار ارائه دهد.

ارائه دهندگان ابر در مقیاس بیش از حد و ارائه دهندگان خدمات ارتباطات از راه دور در حال توسعه راه حل های جدیدی مانند برنامه های تلفن های هوشمند هستند که حرکت مشتری را در فروشگاه ردیابی می کنند ، که برای ارسال اطلاعات هدفمند در مورد ورود و تخفیف محصولات جدید استفاده می شود. آنها حتی در فروشگاه های بزرگ فروشگاه کارت ارائه می دهند. علاوه بر این ، استفاده از D&A برای اطلاعات درون فروشگاهی جمع آوری شده توسط حسگرهای اینترنت اشیا ، تجربه خرید شخصی را برای مصرف کننده ایجاد می کند.

روی هم رفته ، این پیوند فناوری نیازهای مشتری را بهتر برآورده می کند ، اطلاعات بیشتری برای CIO ها فراهم می کند و هزینه های شرکت را برای تحویل کلی کاهش می دهد. رهبران فناوری اطلاعات باید پویایی صنعت و این کاربردهای در حال ظهور را در نظر بگیرند تا در طی چند سال آینده از همتایان خود جلوتر باشند.

سید ناگ معاون فناوری و ارائه دهندگان خدمات در گارتنر است. در کنفرانس Gartner IT Infrastructure، Operations and Cloud Strategies ، که تا پنجشنبه ادامه دارد ، از Sid و سایر تحلیلگران گارتنر درباره ابر و فناوری های نسل بعدی بیشتر بدانید. آمریکا و EMEA.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم رهبران فن آوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر