[ad_1]

AIOps یک کلمه مد مدرن در بخش ابر است. CIO ها اکنون شک دارند ، اما این ادامه نخواهد یافت.

وعده AIOps این است که با تجزیه و تحلیل مقادیر گسترده ای از داده های عملیاتی سریعتر از آنچه که مردم می توانند و با استفاده از داده ها برای رفع خودکار آنها ، به مشاغل کمک کند تا مشکلات IT را سریعتر تشخیص دهند. از نظر تئوری عالی به نظر می رسد. اما CIO ها آن را خریداری نمی کنند. نه هنوز. سوال این است ، چرا که نه؟

برای بیان موارد واضح ، CIO ها نیاز به ایجاد و مدیریت زیرساخت IT امن ، مطمئن و مطمئن دارند. سازمان های آنها به آن نیاز دارند و حفظ شغلشان به این امر بستگی دارد. وقتی عملیات فناوری اطلاعات فقط در سایت یا در ابرهای خصوصی انجام می شد ، این مسئله به اندازه کافی دشوار بود. وقتی سازمانها شروع به انتقال بارهای کاری به ابرهای عمومی کردند ، محیط ابرهای ترکیبی ایجاد کردند که مدیریت آنها پیچیده تر بود ، دشوارتر شد.

اعتبار: momius از طریق Adobe Stock

اعتبار: momius از طریق Adobe Stock

با این حال ، اکثر سازمانها فراتر از ابر ترکیبی به بسیاری از محیط های ابری که از خدمات ابر عمومی بیش از یک ارائه دهنده استفاده می کنند ، منتقل شده اند. سازمانها به دلایل مختلف در حال تبدیل شدن به یک ابر ابر هستند ، بعضی از آنها توسط طراحی و برخی دیگر به طور پیش فرض. هنگام طراحی در بسیاری از ابرها ، سازمان ها انتخاب می کنند که از ارائه دهندگان مختلف بر اساس ویژگی های خاص کسب و کار یا حجم کار خود استفاده کنند یا برای برآورده ساختن الزامات مدیریت داده ، مانند موارد تحمیل شده توسط GDPR اتحادیه اروپا (که نیاز به ذخیره سازی داده های مشتری در مکان های خاص است) یا فقط برای جلوگیری از قفل شدن در یک ارائه دهنده. پیش فرض چند ابر می تواند زمانی اتفاق بیفتد که واحدهای تجاری در یک سازمان بدون اطلاع بخش فناوری اطلاعات – یا چند ابر بتوانند به تنهایی یک سرویس ابری یا برنامه مبتنی بر ابر خریداری کنند (بعضی اوقات ، ناخواسته) زمانی بوجود می آیند که IT مجبور شود با انتخاب بهترین برنامه یا سرویس در کلاس از یک ارائه دهنده اصلی ابر ، هزینه های ابر را پرداخت کند.

صرف نظر از روشی که سازمانها در محیطی با ابر زیاد می یابند ، حضور در آنجا بیشتر باعث ایجاد محدودیت مدیریت فناوری اطلاعات در جهت جمع آوری منابع در یک زیرساخت فناوری اطلاعات واحد ، انعطاف پذیر ، قابل اعتماد ، مقرون به صرفه و مقرون به صرفه می شود.

جایی که AIOps وارد می شود

AIOps (عملیات هوش مصنوعی) باید در محیط های IT بسیار ایده آل باشد که مدیریت آن برای افراد بسیار پیچیده است. اگرچه در چند سال گذشته AIOps با جهش و پیشرفت به مراتب بهتر شده است ، CIO ها آماده نیستند که کل عملیات IT خود را تحویل دهند – و اگر مشکلی پیش آمد کار خود را به صورت آنلاین انجام دهند – به یک ربات. به “بازی های جنگی” یا HAL در “2001: ادیسه فضایی” فکر کنید. این فیلم ها توصیف بدترین کابوس های ما درباره اینکه چه اتفاقی می افتد وقتی مردم به سیستم های هوش مصنوعی اعتماد می کنند: آنها کنترل را تحویل می دهند و سپس خراب می شوند.

صادقانه بگویم ، هیچ CIO نمی خواهد اولین کسی باشد که مورد سو seriously استفاده جدی AIOps قرار گرفته و در مورد مخاطرات اعتماد به توصیه های دستگاه بیش از قضاوت متخصصان فناوری اطلاعات انسانی ، کودکی می کند.

هنوز شکی نیست که AIOps زودتر از دیرتر آماده استفاده خواهد شد. ارائه دهندگان ابر عمومی Big Four – AWS ، Azure ، Google و IBM – در AIOps گنجانده شده اند. این امر با تحولات اخیر مانند خرید Turbonomic از IBM و ادغام AIOps در AWS مشهود است. همانطور که گارتنر متذکر شد ، تأثیر طولانی مدت AIOps در عملیات IT تحول آفرین خواهد بود. این شرکت تخمین می زند که تا سال 2023 ، 30٪ از شرکت های بزرگ صرفاً به AIOps و ابزارهای نظارت دیجیتال برای نظارت بر برنامه ها و زیرساخت ها متکی خواهند بود ، در حالی که 5٪ در سال 2018 بود.

امروز و فردا AIOps

امروزه ، پذیرش AIOps در محیط های پر ابر معمولاً با موارد باریک استفاده آغاز می شود و بر قابلیت مشاهده متمرکز است ، که مشکلات را کنترل و شناسایی می کند و دلایل اصلی آنها را تعیین می کند. این رویکرد محتاطانه به CIO ها امکان می دهد AIOps را از نظر صحت و قابلیت اطمینان ارزیابی کنند. همانطور که AIOps صلاحیت را نشان می دهد ، CIO به تدریج اطمینان لازم را برای جبران شکاف در مشاهده در اصلاحات خودکار برای مشکلات شناسایی شده کسب می کند. این سفر در مراحل اولیه است.

در همین حال ، AIOps با کسب تجربه و یادگیری از موفقیت ها و شکست های آنها در یک محیط کنترل شده ، همانطور که همتایان انسانی خود را تحت نظارت خود تقویت می کنند ، به کار با تیم های انسانی متخصصان فناوری اطلاعات ادامه خواهد داد.

جاناتان (جان) آقا معاون مدیر محصول برای است ویرتانا، یک پلت فرم SaaS که نظارت مبتنی بر هوش مصنوعی را برای مهاجرت ، بهینه سازی و نظارت بر ابرهای ترکیبی و عمومی فراهم می کند. این یک رهبر باتجربه در محصولات ابر ترکیبی با تجربه اثبات شده در ارائه راه حل های استراتژیک ابر در بازارهای مختلف و نیازهای مشتری برای تأثیر مثبت بر درآمد کسب و کار و بهره وری عملیاتی است. جاناتان بیش از 20 سال تجربه طراحی راه حل های سازمانی برای بازار مدیریت عملیات فناوری اطلاعات (ITOM) دارد.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات IT گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم تا رهبران فن آوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … مشاهده بیوگرافی کامل

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر