[ad_1]

قطع خدمات Fastly تمام 49 دقیقه طول کشید ، اما تأثیر کلی آن نشان می دهد که تا چه اندازه به ابر متکی است.

اعتبار: دنیس رودی از طریق Adobe Stock

اعتبار: دنیس رودی از طریق Adobe Stock

کارشناسان گارتنر ، Cloudian و سایر ناظران این صنعت می گویند که قطع سریع سریع و گسترده ابر ، بخشی از انعطاف پذیری ابر را نشان می دهد ، اما همچنین در صورت شکستن آن چه چیزی در خطر است.

در 8 ژوئن ، بستر نهایی ابر به سرعت دچار خاموشی جهانی شد ، که در بیانیه شرکت به “خطای برنامه نویسی ناشناخته” ناشی از تغییر معتبر در پیکربندی مشتری نسبت داده شد. طبق گفته Fastly ، اجرای نرم افزار در ماه مه اشکالی ایجاد کرد که ممکن است بوجود آمده باشد و ناشی از یک مجموعه خاص اما عادی باشد.

این خسارت تحت تأثیر آمازون ، ردیت ، نیویورک تایمز و سایر وب سایت های مهم قرار گرفت. او در عرض یک دقیقه به سرعت مشکل را کشف کرد و 95٪ از شبکه وی بازگشت و در عرض 49 دقیقه عملیاتی شد. این شرکت در حال برداشتن گام هایی برای کاهش حوادث آینده است ، اما قطعی شدن همه چیز اجتناب ناپذیر ابر و آنچه را که برای متوقف کردن آن برای بازگشت احتیاج دارد ، نشان می دهد.

جوش چسمن ، مدیر ارشد تحقیقات در گارتنر ، می گوید: “این یک یادآوری خوب است که هیچ چیز کامل نیست.” او نمی گوید که همیشه اقامت وجود دارد ، اما شرایط پیش بینی نشده ای برای شناسایی مشکلات وجود دارد. چشمان می گوید ، این ممکن است شامل تأیید این باشد که کاری که می توان انجام داد در حالی که ارائه دهنده خدمات در حال کار بر روی این مشکل است ، نیست.

وی می گوید ، تلفیق اطلاعات و منابع در فضای ابر فرصتی برای پوشش گسترده ایجاد کرده است. “همانطور که سازمانها قصد دارند به سمت ابر حرکت کنند ، این چیزی است که باید درباره آن فکر کنند.”

چسمن گفت: در حادثه Fastly ، مشتری تغییر قانونی ایجاد کرد که به تازگی یک اثر ناگهانی داشت. “این یکی از چالش های ابر عمومی است. همه ما در این زیرساخت مشترک هستیم و کنترل محدودی بر آن داریم. “

او می گوید که خاموشی ها ممکن است باعث شود برخی شرکت ها سوئیچ های خودکار شبکه را برای تحویل محتوا به عنوان محافظت در برابر وقفه جستجو کنند ، اما احتمالاً نه به صورت گسترده. “وقفه ها آنقدر مکرر نیستند که ارزش آن را داشته باشند.”

“سازمان ها باید بازده سرمایه گذاری برای انتقال ابر و تحول دیجیتال را محاسبه کنند.” این شامل پرسیدن سالاتی درباره نحوه پاسخگویی و عواقب ناشی از سقوط منبع است.

گری اوگاساوارا ، مدیر ارشد فنی شرکت ذخیره سازی ابر ، می گوید این قطع نگرانی در مورد متنوع سازی وابستگی های متقابل را ایجاد کرده است. این شامل استراتژی های ابر چند لایه و ترکیبی است. به گفته وی ، انتظاراتی برای دسترسی قابل اعتماد به ابر وجود دارد ، مشابه یک برنامه کاربردی – اما حتی شرکت های آب و برق نیز می توانند اختلال در خدمات را تجربه کنند. اوگاساوارا می گوید: “شما انتظار دارید وقتی چیزی را به دیوار وصل می کنید ، برق خارج شود.” این مزیتی است که همه ما از ابر می خواهیم.

وی پیشنهاد می کند که شرکت ها داده ها و حجم کار خود را دسته بندی کنند تا بتوانند آنچه کاملاً ضروری است ، آنچه توانایی پرداخت ماندن ندارند و کمبود موقتی آنها را در برابر چه نوع داده ای تحمل کنند ، شناسایی کنند. اوگاساوارا همچنین آزمایش و اجرای سناریوهای مختلف وقفه را ارائه می دهد.

جان بیتس ، مدیر ارشد محصولات با ارائه دهنده تجهیزات تست و اندازه گیری Keysight Technologies ، می گوید این قطعی نیاز به آزمایش خودکار را برای سازمان هایی که می خواهند تحویل مداوم نرم افزار را از طریق ابر برای غلبه بر رقبا حفظ کنند ، تأکید می کند. او می گوید: “شما باید برای چیزهای ناشناخته ، ناشناخته آماده شوید.”

وقفه همچنین به موضوعات دیگری متمرکز بود که ممکن است در گذشته به طور مداوم مورد توجه قرار نگرفته باشد. اگرچه درباره DevOps اغلب در محیط های توسعه کسب و کار صحبت می شود ، بیتس میزان کاربرد آن را زیر سوال می برد. وی می گوید: “اگر ما واقعاً بتوانیم با ارائه خدمات توسعه و توسعه به دنیای DevOps وارد شویم ، این امر کمک زیادی خواهد کرد.” “ما بسیار هوشمندانه در مورد DevOps صحبت می کنیم ، اما در مورد اینکه آیا کسی واقعاً این کار را انجام می دهد س questionsال های سختی نمی پرسیم.”

درو فرمنت ، معاون ارشد تحول در بستر یادگیری ابر A Cloud Guru ، می گوید که در شرایط جابجایی ناگهانی به ابر در پاسخ به همه گیر شدن ، خرابی Fastly نسبتاً سریع بود. این حادثه واقعاً لحظه ای برای تأمل برای سازمانها فراهم می کند. وی می گوید: “مردم به معماری ابر خود نگاه می کنند.” “معماری با عملیات برابر است.” Fairmont می گوید: “همانطور كه ​​سازمان ها ابر را ایجاد می كنند ، راه حل های ارائه دهندگان و خدمات كلاد می توانند تأثیر چشمگیری بر پایداری داشته باشند.” به همین دلیل معماران ابر بسیار مورد توجه قرار می گیرند ، به خصوص اگر بتوانند این موارد را در نظر بگیرند.

کسانی که تمایلی به مهاجرت به ابر ندارند ، ممکن است چنین وقفه هایی را دلیل کنار گذاشتن تحول دیجیتالی بدانند. بعلاوه ، برخی از سازمانها ممکن است اقدامات شدید را انجام دهند ، کیفیت برنامه های خود را فدا کنند ، فقط برای جلوگیری از هرگونه خرابی. هر دو روش می تواند باعث سردرد بیشتر از حل مشکلات شود. فرمنت می گوید: “این به دلایل غلط رفتن به چند ابر است.” “شما یک برنامه برای سه ارائه دهنده مختلف ابر دارید که هیچ کس از آن استفاده نمی کند زیرا مکیده است. حدس بزن چی شده؟ دیگر لازم نیست نگران مسدود کردن ارائه دهنده باشید. “

حفظ سخت افزار در برنامه ها بدون استفاده از منابع ابری نیز می تواند یک مشکل باشد. فرمنت می گوید: “تبریک می گوییم ، شما برنامه ای دارید که مقیاس بندی نمی شود ، در سراسر جهان قابل استفاده نیست اما هرگز شکست نخواهد خورد.”

کاوش رویکردهای جایگزین برای استفاده از ابر به طور طبیعی ادامه خواهد یافت ، اگرچه یک اختلال سریع برطرف شده است. ماریا پائولا فرناندز ، مشاور شبکه Golem ، یک شبکه غیر متمرکز رایانش ابری ، می گوید حتی آنها نیز دچار اختلال شده اند. وی گفت: “این به ما می فهماند كه به زیرساخت مهارناپذیری نیاز داریم كه بتواند برنامه ها و وب سایت های معتبر را تأمین كند.” “این یک واقعیت عالی برای بررسی هر کسی است که این نوع زیرساخت ها را ایجاد می کند.”

از ترمزگیری سریع می توان درسهای بیشتری آموخت ، اما حرکت ابری و تغییر شکل دیجیتال هیچ علامتی از ترمز زدن توسط کسی نشان نمی دهد. جان آناند ، مدیر زیرساخت های گروه تحقیقاتی فناوری اطلاعات ، گفت: “این خیز یک پارادوکس سنتی را نشان می دهد.” “اگر نمی دانیم اتفاقاتی در حال وقوع است ، نگران آنها نیستیم. هنگامی که در واقعیت شروع به دیدن می کنیم ، ممکن است بیش از حد نگران باشیم. وی با بیان اینکه “از دهه ها قبل وقفه در انواع دیگر سیستم های تجاری اتفاق افتاده است ، چه از نظر جسمی و چه از نظر قدرت” گفت: مشاغل باید تا حدی برای آنها آماده باشند ؛ آنها باید احتمال وقوع آنها را بررسی کنند. گفت: “آنها باید تصمیم بگیرند که چه بخشی از این خطر را می خواهند کاهش دهند.”

برنامه ریزی تداوم برای سیستم های IT باید شامل یک برنامه عملی باشد ، زیرا یکی از سناریوهای قابل پیش بینی در جهان است. آناند گفت: “ما می دانیم كه در هر برهه ای از نوعی در این سیستم ها وقفه ایجاد خواهد شد.” “به جای اینکه وانمود کنیم که این اتفاق نمی افتد ، چرا ما برای آن برنامه ریزی نمی کنیم و در مورد چگونگی برخورد با آن منطقی نیستیم؟”

مطالب مرتبط:

6 بعد استراتژی پایداری پیروز

اعتماد سازی با انعطاف پذیری داده ها

اندی جسی: سرعت از پیش تعیین نشده است. این یک انتخاب است

Joao-Pierre S. Ruth کار خود را غرق در روزنامه نگاری تجارت و فن آوری گذراند ، ابتدا در صنعت محلی در نیوجرسی ، بعداً به عنوان سردبیر Xconomy در نیویورک فعالیت های خبری خود را آغاز کرد و به انجمن راه اندازی فناوری شهر پرداخت و سپس به عنوان فریلنسر برای این موارد فعالیت کرد. سایت ها به عنوان. .. بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر