[ad_1]

سعی نکنید عجله کنید تا در دریاچه ای یخ زده پارو بزنید. DevOps یک ابتکار هیجان انگیز برای تحول دیجیتال است ، اما با گسترش روند جدید ، چشمان خود را کاملاً باز نگه دارید ، در غیر این صورت گیر خواهید کرد.

تغییر مدل های تجاری و افزایش رقابت منجر به افزایش علاقه به DevOps در دهه گذشته شده است. فهمیدن دلیل آن آسان است. شرکتهای نوپا و تاسیس شده DevOps را اجرا کرده اند تا خواسته های سیری ناپذیر مشتریانشان برای کاربردها و ویژگیهای جدید را برآورده کنند.

تیم ما متوجه یک تغییر چشمگیر در DevOps شده است که شامل موارد زیر است: تحویل دو برابر مقدار کد توسعه دهنده ؛ شناسایی 25٪ نقص بیشتر گرفتار ، در حالی که تعداد نقص فرار را کاهش می دهد. و تحویل محصولات با سرعتی بسیار سریعتر از آنچه پنج سال پیش به دست آوردیم.

تصویر: Pixabay

تصویر: Pixabay

در تجربه خود و مشتریانمان ، مزایای DevOps را دیدیم ، اما با رسیدن به آنجا ، دامهایی را که سازمانها را به دام انداخته است نیز مشاهده کردیم. در اینجا پنج مورد از رایج ترین موارد ذکر شده است:

1. عدم تعهد و حمایت مدیریت

قبل از اقدام به ابتکار عمل DevOps ، اطمینان از خرید مدیریت بسیار مهم است. شما باید به طور واضح آنچه DevOps است را بیان کنید – یک استراتژی منطقی و اساسی برای رقابت بیشتر. شما باید در مورد عملکردی که می تواند با اتلاف وقت و منابع از فرایند تحویل نرم افزار ریشه کن شود ، مثالهای واقعی را توضیح داده و بیان کنید.

دریافت این تعهد از آن جهت مهم است که ابتکارات DevOps ، به ویژه در آغاز کار ، می تواند با اشتباهات و شکست هایی همراه باشد. انتظارات را تنظیم کنید تا مدیریت دلسرد نشود. در نهایت ، آنها خواهند فهمید که موفقیت DevOps ، گرچه لزوماً سریع و اتوماتیک نیست ، اما ارزش وقت و تلاش را دارد.

2. مقاومت بین سازمانی در برابر تغییر

همچنین می توانید در تیم های خود با افرادی ملاقات کنید که راحت تر به روش قدیمی انجام کار پایبند هستند. شما باید این افراد را به طور فعال درگیر کنید و برای آنها توضیح دهید که چگونه DevOps در نهایت زندگی آنها را بسیار راحت تر می کند – با این امکان که آنها با تأکید بر تحویل تدریجی ، سریعتر و با سردرد کمتر ارزش را به مشتری برسانند.

مدیران دپارتمان ها برای کمک به ترویج این فرهنگ نوآوری باید در آموزش ها و هفتگی به صورت جداگانه با کارمندان خود شرکت کنند. همچنین ترویج فرهنگی که در آن همه کارمندان برای توسعه و ارائه ایده تشویق می شوند بسیار حیاتی است – در حالت ایده آل ، باید حداقل موانع موجود در برابر ارائه مفاهیم عالی جدید برای افراد وجود داشته باشد. چنین رویکردهایی در مقایسه با رویکرد پنهان در بخشها و سیستم عامل ها ، به ارائه یک رویکرد گسترده تر در سازمان نسبت به درک DevOps کمک می کنند.

3. استفاده از روش های آبشار برای ایجاد تغییر در تحویل نرم افزار

سنت گرایان غالباً از روش آبشار پیروی می کنند ، که به دلیل شرایط سختگیرانه آن برای ضبط ، اسناد و مدیریت ، مدتهاست که در محیط شرکت ترجیح داده می شود. اگرچه زمان هایی وجود دارد که ممکن است یک آبشار مناسب باشد ، مانند زمانی که مشتریان می خواهند یک نقشه راه محصول مشخص را برای مدتی ببینند ، اما به ندرت روش کار جهان امروز وجود دارد.

محصولات تازه وارد با استفاده از نرم افزارهای نوآورانه و پیشرفته که به سرعت اجرا می شوند ، با سرعت سرسام آور مدل های تجاری سنتی را از بین می برند. اگر سازمانی مجبور به رقابت در این شرایط باشد ، توانایی پرداخت وقت برای استفاده و استفاده از آبشار برای مدیریت و اجرای روشها و ویژگیهای DevOps را ندارد. این مثل این است که بخواهید عجله قایقرانی را در دریاچه ای یخ زده یاد بگیرید.

ما اعتقاد داریم که استفاده از روشهای انعطاف پذیر و DevOps به شما کمک می کند تا به یک سازمان سریعتر و با کیفیت بهتر تحویل نرم افزار بروید. هرچه سریعتر بتوانید ویژگی ها و عملکردهای جدید را ارائه دهید ، رقابتی تر خواهید بود. بنابراین ، اگر هدف نهایی شما تولید محصولات نرم افزاری است که مشتریان را قبل از رقابت شما خوشحال می کند ، بهتر است وقت خود را با استفاده از یک آبشار هدر ندهید.

4. اتخاذ یک تعریف همه یا هیچ چیز از موفقیت

هدف باید همیشه پیشرفت باشد ، نه کمال. ویژگی ها و قابلیت های بسیاری وجود دارد که می توانید آنها را پیاده سازی کنید و به مزایای مثبت منجر شوید. افزودن تدریجی قابلیت ها به نرم افزار تحویل MVP در طولانی مدت منجر به عملکرد سریعتر و نتایج با کیفیت می شود. یک نمونه آزمایش خودکار است – مبنای یک شرکت دیجیتال مستقل است. علاوه بر افزایش سرعت ، هرچه بیشتر بتوانید شیفت به چپ را خودکار کرده و آزمایش کنید ، احتمال خطای انسانی نیز کمتر است – مهم است ، زیرا DevOps همان تاکید را بر سرعت و کیفیت بالا دارد. اولویت های اصلی برای شرکت های دیجیتال مستقل در آینده شامل انعطاف پذیری قفل ، مقیاس پذیری ، تجربه بهتر مشتری و کاهش هزینه های عملیاتی است. اینها همه محصولات جانبی اضافی حاصل از آزمایشات خودکارتر هستند.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که فقط می توانید به سرعت آهسته ترین اتصال خود حرکت کنید. اگر در چرخه عمر توسعه نرم افزار ناکارآمدی وجود داشته باشد ، افزایش سرعت جدا شده بهینه نمی شود. به همین ترتیب ، اگر در بخش Ops DevOps باشید ، می توانید استقرار را به صورت خودکار انجام دهید و تحویل کد را سریع ، کارآمد و قابل اطمینان کنید.

5. تمرکز محدود بر آزمایش خودکار

اهمیت آزمایش خودکار تکرار می شود. آزمایش برای تولید نرم افزارهای با کیفیت و با کیفیت بسیار مهم است. روش های دستی مستعد خطا کیفیت ، سرعت و کارایی توزیع نرم افزار را به خطر می اندازد. برای انواع مختلف سیستم عامل ها ، همانطور که در مطالعه اخیر ونسون بورن مشاهده شده است ، نیاز به خودکارسازی آزمایشات امری حیاتی است: 90٪ از مدیران توسعه برنامه ها می گویند که اتوماسیون موارد آزمایشی بیشتر ممکن است مهمترین عامل موفقیت آنها باشد. با افزایش فشار بر فناوری اطلاعات برای تسریع در نوآوری. علاوه بر این ، 80٪ از مدیران توسعه برنامه ها می گویند که اجتناب ناپذیر است که اگر آنها نتوانند موارد آزمایشی بیشتری را خودکار کنند ، کد بد وارد تولید می شود.

این مطالعه آنچه تیم ها قبلاً می دانند را تأیید می کند: رویکردهای آزمایش دستی فعلی مانعی است. تست خودکار بیشتر در همه سیستم عامل ها و تمام مراحل آزمایش کلید جلوگیری از کد بد در تولید است ، به خصوص که برنامه ها بیشتر مبتنی بر م componentلفه ها برای پشتیبانی از برنامه های معاملاتی پایان به انتها می شوند. هنگامی که سازمان ها به آینده نگاه می کنند ، آنها سرمایه گذاری زیادی در اتوماسیون برای افزایش DevOps در سراسر شرکت و گسترش و انتقال پیشنهادات نرم افزار DevOps موجود به شرکت DevOps خواهند کرد.

نتیجه

DevOps موفق می تواند یک تمایز بزرگ رقابتی در اقتصاد دیجیتال باشد. بنابراین ، از این چشم انداز هیجان زده شوید ، و همچنین با چشمان کاملاً باز دست به چنین طرح های تغییر شکل دیجیتالی بزنید تا با گسترش روند این روند ، اشتیاق کم نشود. توجه به موانع بالقوه در حفظ برنامه ها کمک زیادی خواهد کرد.

Rick Slade معمار اجرایی DevOps Solution در Compuware ، اکنون BMC است. ریک که مبلغ شرکت DevOps است ، بیش از 30 سال تجربه کمک به مشتریان در توسعه اکوسیستم های شرکتی DevOps را دارد تا در اقتصاد دیجیتال سرآمد باشد. Rick یک Agilist مقیاس دار است که توسط Scaled Agile Framework گواهی شده و یک متخصص عالی فناوری اطلاعات در Open Group است.

انجمن هفته اطلاعات متخصصان فناوری اطلاعات و متخصصان صنعت را با مشاوره ، آموزش و نظرات فناوری اطلاعات گرد هم آورده است. ما تلاش می کنیم تا رهبران فن آوری و متخصصان موضوع را برجسته کنیم و از دانش و تجربه آنها برای کمک به مخاطبان IT خود استفاده کنیم … مشاهده بیوگرافی کامل

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم [contact us directly] با س questionsالات در مورد سایت.

بینش بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir