[ad_1]

CIO ها می توانند برای کمک به مدیریت استقرار محصولات جدید ضمن حفظ انعطاف پذیری برنامه های موجود ، از AIOps استفاده کنند.

مزایای بالقوه استفاده از هوش مصنوعی برای ساده سازی توسعه و عملیات منجر به اولین روز کنفرانس IBM AIOps & Integration Digital Developer در این هفته شد. در سخنرانی اصلی خود ، راما آكیروجا ، مسئول فنی IBM در زمینه هوش مصنوعی در عملیات IT ، در مورد چگونگی استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت عملیات IT و كاهش زمان تیم ها برای حل مشكلات بحث كرد.

وی بر چگونگی استفاده از واتسون AIOps IBM برای حل مشکلات عملیاتی متمرکز شد ، اما نکته اصلی همچنین در مورد برخی از پتانسیلهای گسترده AIOps صحبت می کند. آکیروجا گفت که مدیران IT سازمانی اغلب می توانند با این معضل روبرو شوند که مجبورند ویژگی ها و محصولات جدید را در اسرع وقت پیاده سازی کنند ، در حالی که در دسترس بودن و انعطاف پذیری بالای برنامه هایی که در حال تولید هستند ، حفظ می شوند. وی گفت: “آنها اغلب با یکدیگر تناقض دارند.” “برنامه های جدید معمولاً از ثبات بیشتری نسبت به برنامه های ثابت برخوردار هستند.”

metamorworks از طریق Adobe Stock

metamorworks از طریق Adobe Stock

Akiruja گفت: این می تواند CIO ها را تحت فشار قرار دهد تا اطمینان حاصل کند که سیستم های جدیدتری که آنها در بازار ارائه می دهند نیز بسیار مقرون به صرفه ، مقیاس پذیر و پایدار هستند. وی گفت ، با به روزرسانی برنامه ها و شرکت ها ، معماری های ریز سرویس با خدمات بیشتری که در تولید ایجاد و اجرا می شوند ، می توان نقاط خرابی بیشتری را معرفی کرد. در همین حال ، آكیروجا گفت ، پرسنل عملیات IT باید سیستم ها را فعال نگه دارند. “در نتیجه ، آنها هرگز قادر به یافتن وقت برای تمرکز بر ایجاد ویژگی های جدید نیستند و به طور مداوم در یک چرخه قرار دارند تا با مشکل روبرو شوند و در اسرع وقت آن را حل کنند.”

وی گفت ، در دنیای ایده آل ، عملیات IT مشکلات را به طریقی حل می کند که اطمینان حاصل کند دیگر تکرار نمی شوند ، اما همیشه اینطور نیست. ممکن است س companiesالاتی از شرکت هایی بوجود آید که از چندین ابزار مختلف برای مدیریت جنبه های مختلف عملیاتی استفاده می کنند ، که می تواند امور را بیش از پیش گیج کند. آکیروجا گفت: “هر منطقه ، هر ابزاری به شما ایده محلی می دهد و مدیران عملیات باید همه این پیچیدگی ها را مدیریت کنند.”

وی گفت ، به عنوان مثال ، یک مدیر عملیات IT می تواند از ابزارهای “بهترین نژاد” از منابع مختلفی که ارتباط یکپارچه با یکدیگر ندارند استفاده کند. آنها می توانند از طریق PagerDuty برنامه تولید سیگنال برنامه را کنترل کنند ، پرونده های ورود به سیستم را از طریق LogDNA مدیریت کنند و بلیط های مشکل را از طریق ServiceNow مدیریت کنند. اگر مشکلی بوجود آید که چندین سیگنال را تحریک کند ، Akkiruja گفت که مدیر عملیات فناوری اطلاعات در حالی که می خواهد مشکل اساسی را کشف کند و یک راه حل پایدار پیدا کند ، ممکن است نیاز به کپی و چسباندن اطلاعات از هر منبع داشته باشد. وی اظهار داشت ، این می تواند به بحثهای گسترده ای با سایر همكاران و كارشناسان منجر شود كه این امر باعث صرف وقت و هزینه شد.

آکیروجا توضیح داد که سناریوی فوق که شامل 10 نفر از اعضای تیم است و حل آن بیش از چهار ساعت طول می کشد ، فقط می تواند یک پیام از Watson AIOps بگیرد تا مشکل را برای یک عضو تیم خلاصه کند ، همراه با یک اصلاح توصیه شده. این بیان می کند که چگونه AIOps می تواند به طور کلی از داده های مربوط به مسائل قبلی برای ارائه دوره های عملیاتی با پتانسیل برای کاهش تقاضا از کارکنان IT استفاده کند.

Akiruja گفت: عملی کردن AIOps همچنین می تواند به مدیران کمک کند قبل از اینکه حتی در تولید ظاهر شوند ، مشکلات را برطرف کنند. وی گفت: “چشم انداز ما این است که از مدیریت علائم واکنشی خارج شویم تا بتوانیم این حوادث را قبل از وقوع پیش بینی کرده و به طور فعال از آنها جلوگیری کنیم.” “هوش مصنوعی همیشه به طرق مختلف کمک خواهد کرد.”

برای دستیابی به چنین توانایی هایی ، Akkiruja اظهار داشت: لازم است چرخه عمر نرم افزار در هر مرحله ، از جمله طراحی ، کد ، آزمایش ، استقرار ، راه اندازی و نظارت ، به دقت بررسی شود. وی گفت: “چرخه عمر نرم افزار در واقع یک روند خطی نیست.” “این یک فرایند بسیار تکراری با برنامه ریزی ، کدگذاری ، ساخت ، آزمایش ، راه اندازی ، استقرار ، بهره برداری و نظارت است. مرتباً تکرار می شود. “

Akiruja گفت ، آنچه AIOps را از مدیریت عملیات سنتی متمایز می کند ، پتانسیل این منبع برای استفاده از داده های زمان واقعی بدون ساختار ، ساختار یافته و نیمه ساختار یافته است. این امر می تواند با پیوند دادن نکاتی به آنها از ناهنجاری ها در سیاهههای مربوط و منابع دیگر ، بصورت سریع و مستقیمی به افراد محل کار کمک کند. وی گفت: “AIOps همه چیز در مورد تزریق هوش مصنوعی برای مدیریت بهتر عملیات است.”

مطالب مرتبط:

چگونه CarParts.com از استراتژی AIOps هنگام رشد استفاده می کند

هرناندز IBM درباره آینده اندازه گیری AIOps و ROI بحث می کند

AIOps ، DevSecOps و فراتر از آن: بررسی جنبه های جدید DevOps

Joao-Pierre S. Ruth کار خود را غرق در روزنامه نگاری تجارت و فن آوری گذراند ، ابتدا در صنعت محلی در نیوجرسی ، بعداً به عنوان سردبیر Xconomy در نیویورک فعالیت های خبری خود را آغاز کرد و به انجمن راه اندازی فناوری شهر پرداخت و سپس به عنوان فریلنسر برای این موارد فعالیت کرد. سایت ها به عنوان. .. بیوگرافی کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر