[ad_1]

مدت هاست که تیم های فناوری اطلاعات سعی در صرفه جویی در مصرف انرژی در مراکز داده دارند ، اما هنوز راهی باقی مانده است. در اینجا هشت رویکرد وجود دارد که IT می تواند برای ابتکارات سبز دیگر استفاده کند.

اعتبار: wajan از طریق Adobe Stock

اعتبار: wajan از طریق Adobe Stock

Green IT از سال 1992 آغاز شد ، زمانی که آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده برنامه Energy Start خود را ایجاد کرد ، که بر کاهش مصرف انرژی در لوازم خانگی مانند یخچال و فریزر و کولر گازی تمرکز دارد. این برنامه بعداً در سال 2006 به تجهیزات رایانه ای گسترش یافت.

از آن زمان ، محاسبات سبز به عنوان موضوعی دائمی در بحث و ابتکار در مراکز داده با نتایج متفاوت بوده است. تولیدکنندگان رایانه در هنگام کار نکردن دستگاهها ، مصرف برق دستگاههایی را که تولید می کنند کاهش داده اند ، اما تولید دستگاهها نیز همچنان ناکارآمد است. اینترنت اشیا (IoT) متکی به حسگرهایی است که می تواند برای کاهش مصرف برق و افزایش عمر باتری در صورت عدم استفاده خاموش شود ، اما در پایان عمر آنها ، این دستگاه ها هنوز باید دور ریخته شوند. در همین حال ، در مراکز داده ، اکثر شرکت ها به فضای ابری روی آورده و مجازی سازی رایانه را افزایش داده اند ، اما نمونه های زیادی از منابع محاسباتی و ذخیره سازی مدت ها پس از استفاده ، همچنان مصرف کنندگان انرژی را توزیع می کنند.

نتیجه آمیزه ای از موفقیت و کاستی است که توسط رایانه های سبز ایجاد می شود که از اهمیت بالاتری در فناوری اطلاعات برخوردار نیستند و مدیریت اجرایی بیش از حد از بازگشت سرمایه اطمینان ندارد.

با وجود این نتایج متفاوت ، محاسبات سبز همچنان برای شرکت ها و ارائه دهندگان فناوری به عنوان یک هدف باقی مانده است و نتایج یک مطالعه در سال 2007 توسط انجمن شبکه ذخیره سازی شبکه (SNIA) همچنان پابرجاست. در مطالعه ای که روی مراکز داده سبز متمرکز شد ، SNIA ساختمانهایی را که مراکز داده را در خود جای داده برجسته کرد و خاطرنشان کرد که ساختمانهای ایالات متحده از 71٪ کل برق تولید شده استفاده می کنند و 39٪ انتشار کربن را به عهده دارند. مراکز داده از نظر مصرف انرژی در مکان پنجم قرار دارند. و از جمله بزرگترین نگرانیهای مدیران مرکز داده ، تراکم گرما / خنک کننده (22٪) ، محدودیتهای فضا / رشد (19٪) و تراکم قدرت (18٪) بود. بار ناشی از پردازش فناوری اطلاعات به عنوان بزرگترین مصرف کننده انرژی (46٪) تعریف می شود

در پاسخ ، تولیدکنندگان رایانه ردپای مصرفی و مصرف انرژی را کاهش داده و فناوری اطلاعات برای صرفه جویی در مصرف انرژی در مراکز داده کوچک شده است. اما هنوز کارهایی برای انجام وجود دارد.

در اینجا هشت روشی وجود دارد که IT می تواند برای ابتکارات سبز دیگر استفاده کند:

1. محاسبات سبز را در بحث RFP ارائه دهنده بگنجانید

صحبت در مورد مصرف برق با فروشندگان سخت افزار طبیعی است ، اما در مورد فروشندگان نرم افزار چطور؟ با معرفی ابزارهای کم کد و بدون کد بیشتر ، یک عارضه جانبی بیشتر برنامه سربار است که توسط کد اضافی تولید می شود که رمزگذار بومی شامل آن نمی شود. این امر به پردازش اضافی و مصرف انرژی نیاز دارد. اگر ابزارهای کم کد و غیر کد را هدف قرار داده اید ، بحث در مورد این هزینه های سربار (و نحوه تنظیم آن برای کارایی) باید موضوعی برای فروشندگان آینده باشد.

2. رشد ابر را شناسایی و حذف کنید

با گسترش توسعه شهروندان و کاربران نهایی که قراردادهای خود را برای خدمات ابری منعقد می کنند ، شرکت ها دستیابی به استفاده کارآمد و کم مصرف از ابر را دشوار می دانند. منابع ابری که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند ، باید شناسایی و بررسی شوند تا ببینند آیا نیاز به رفع انسداد هستند. این مزایا مستقیماً به پایین می رسند زیرا شرکت احتمالاً هزینه های خود را در فضای ابری کاهش می دهد.

3. توزیع و توزیع غیرمجاز یک سیستم مجازی را خودکار کنید

یکی از مزایای نمونه های مجازی شده سیستم ها این است که به توسعه دهندگان برنامه ها اجازه می دهد تا به سرعت سیستم های v را برای آزمایش اجرا کنند. تخصیص خودکار سیستم سرعت بازاریابی را افزایش می دهد ، زیرا توسعه دهندگان دیگر مجبور نیستند که یک متخصص سیستم برای انجام کار خود منتظر بماند. با این حال ، این ترفند این است که توسعه دهندگان پس از آزمایش ، فراموش می کنند سیستم آزمایش مجازی را از تخصیص دهند. این سیستم های غیرفعال اکنون فضا و انرژی مصرف می کنند ، اما یک فرایند خودکار تخصیص یک سیستم مجازی می تواند این مشکل را درمان کند. تمام کاری که IT باید انجام دهد تنظیم یک قانون است ، مانند حذف هر نمونه مجازی از سیستمی که در 90 روز استفاده نشده است.

4. مدیریت ذخیره بهتر

ذخیره سازی ارزان است ، بنابراین راه سریع برای رفع مشکل ذخیره سازی این است که به سادگی مقدار بیشتری از آن را خریداری کنید. اما خرید ذخیره بیشتر ، صورت حساب های انرژی را متورم می کند و در مصرف انرژی کم است. از آنجا که ذخیره سازی کالایی ارزان و مقرون به صرفه در نظر گرفته می شود ، ذخیره سازی بندرت در برنامه های استراتژیک فناوری اطلاعات قرار دارد. باید باشد. حداقل ، CIO ها باید به یک طرح ذخیره سازی معماری نیاز داشته باشند که نشان دهد کدام داده ها در گرانترین حافظه های حافظه و حالت جامد پردازش می شوند و داده هایی که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند باید به درایوهای کم دیسک و نوار نوار نسبت داده شوند. داده ها باید به طور منظم برای استفاده و پاک سازی های احتمالی بررسی شوند. شیوه های قدیمی مانند پاکسازی داده ها در چندین درایو دیسک ، با ذخیره سازی هر درایو فقط بخشی از داده هایی که توانایی ذخیره سازی آنها را دارد تا پردازش سریعتر انجام شود ، نباید دلسرد شود.

5. بازده خنک کننده هوا

گزینه های زیادی برای ارائه دهنده خنک کننده مرکز داده وجود دارد. انتخاب ارائه دهنده ای که فکر می کنید می توانید با آن کار کنید و واقعاً نیاز شما به مرکز داده های حفظ انرژی و دارایی را درک می کند ، از اهمیت بالاتری برخوردار است.

نقشه کف مرکز داده نیز باید بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که حداکثر خنک کننده نزدیک به شدیدترین مناطق کف قرار گرفته است. در همه موارد ، برای نظارت بر محیط باید از سیستم حسگر اینترنت اشیا استفاده شود.

6. نظارت و دفع اینترنت اشیا

شرکت هایی که در پایان کار خود از اینترنت اشیا استفاده می کنند ، باید طرحی برای نگهداری حسگرها در محل یا امکانات از راه دور تهیه کنند. برای بهره وری انرژی (و باتری) ، برنامه بهینه شامل سنسورهایی است که در صورت غیرفعال بودن به طور خودکار خاموش می شوند یا به خواب می روند. این باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش عمر سنسور می شود. در پایان عمر ، سنسورها باید به شیوه ای سازگار با محیط زیست جمع آوری و دفع شوند.

7. بازیافت و دفع رایانه ها

تهیه تجهیزات رایانه ای قدیمی با عملکرد مالیاتی کمتر و سپس بیرون راندن آنها هنوز هم در اکثر سازمانها روال متداول است. آنچه که به عنوان یک کامپیوتر پیشرفته در اختیار یک کاربر فوق العاده آغاز می شود ، به یک کامپیوتر نسل قدیمی تبدیل می شود که به کسی می چرخد ​​که فقط باید وارد کردن داده و پردازش متن نسبتاً ناچیز باشد. از اینجا تجهیزات در حراجی به کارمندان فروخته می شود یا به یک موسسه خیریه اهدا می شود. در صورت خرابی همه موارد ، تجهیزات بازیافت می شوند و بسیاری از کشورها خدمات بازیافت را برای این منظور ارائه می دهند.

8. ممیزی انرژی

شرکت ها باید حسابرسی انرژی از مراکز داده خود را ترتیب دهند. تعدادی از شرکتهای حرفه ای این خدمات را ارائه می دهند و برخی از شرکتهای خدماتی آن را ارائه می دهند. حسابرسی احتمالاً مناطق پنهان اتلاف انرژی یا مصرف بیش از حد را که ممکن است نادیده گرفته باشید ، نشان می دهد.

مطالب مرتبط:

چگونه CIO ها می توانند به اهداف شرکت برای توسعه پایدار برسند

راه های پوشاندن زباله های ابر

چگونه یک محصول بدون زباله را در سازمان خود به واقعیت تبدیل کنیم

ماری ای.شکلت مفسر فناوری شناخته شده بین المللی و رئیس Transworld Data ، یک شرکت خدمات بازاریابی و فناوری است. او پیش از تأسیس شرکت خود ، معاون تحقیقات محصول و توسعه نرم افزار در راس بود … رزومه کامل را ببینید

ما از نظرات شما در مورد این موضوع در کانال های رسانه های اجتماعی خود استقبال می کنیم ، یا [contact us directly] با س questionsال در مورد سایت.

مقالات بیشتر[ad_2]

منبع: tasiveh-news.ir

ایندکسر