عیدی کارمندان در سال 1400 چقدر است!

یکی از کمک هزینه هایی که معمولا در طی سال در اختیار کارمندان و بازنشستگان قرار می گیرد عیدی است. عیدی کارکنان و بازنشستگان معمولا با حقوق بهمن ماه به حساب این  افراد واریز می شود.

از آنجایی که معمولا تعطیلات نوروزی اغلب انسان ها تمایل دارند به مسافرت بروند، این مبالغ شاید بتواند گوشه ای از هزینه هایی که در ایام تعطیل سال به وجود می آید را پر کند.

هر فردی که برای یک کافرما کار می کند، باید عیدی را دریافت کند و این یکی از قوانین و مقرراتی است که در رابطه بین کارفرما و کارگر مطرح می شود.

مبلغی که برای عیدی کارکنان دولت در نظر گرفته شده مبلغ ثابت و مشخصی بوده و همه کارکنان آن را دریافت می کنند. عیدی کارمندان حدود یک ماه و نیم مانده به سال جدید مشخص شده و به اطلاع عموم نیز رسانده می شود.

میزان عیدی کارمندان در سال 1400

همان طوری که در فوق به آن اشاره کردیم عیدی که در پایان هر سال به کارمندان و کارکنان دولت تعلق می گیرد یک مبلغ مشخص بوده و هیچ کس حق اعتراض در مورد آن را ندارد.

در پایان هر سال این مبلغ به حساب کارمندان ریخته شده و کارکنان دولت می توانند با دریافت این مبلغ خارجی که در طول تعطیلات نوروز برایشان پیش آید را جبران کنند.

البته مبلغ این عیدی آنقدر نخواهد بود که بتوان حساب ویژه ای بر روی آن باز کرد، اما باز هم می تواند کمک هزینه برای کارمندانی باشد که حقوق ثابت زیادی ندارند.

ضوابط مالی که بر تهیه و تنظیم بودجه در سال 1400 نظارت می کند میزان عیدی کارمندان را مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان تعیین کرده است.

معمولا عیدی کارکنان دولت از عیدی کارگران کمتر است. زیرا کارمندان دولت در طول سال معمولا با افزایش حقوق مواجه می شوند، اما میزان حقوق کارگران در طول سال ثابت است. به همین دلیل معمولا عیدی کارگران بیشتر از عیدی کارکنان دولت خواهد بود.

میزان عیدی بازنشستگان در سال 1400

بازنشستگان در چند گروه طبقه بندی می شوند:

  • بازنشستگان تامین اجتماعی
  • بازنشستگان لشکری
  • بازنشستگان کشوری

مبلغی که به عنوان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است معمولا به همان میزانی خواهد بود که کارکنان دولت دریافت می کنند. همان طوری که در اخبار نیز حتما شنیده اید عیدی که به کارکنان پرداخت می شود، مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان است. معمولا عیدی این گروه در دهه سوم ماه بهمن به حساب فرد بازنشسته واریز می شود.

مبلغ عیدی بازنشستگان لشکری که بازنشستگان نیروهای مسلح به شمار می روند، یک میلیون و پانصد هزار تومان در نظر گرفته شده است. این مبلغ باید با توجه به ماده واحده قانونی که نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت را مشخص می کند و همچنین با تصمیم هیات وزیران تعیین شود.

دسته سوم از گروه بازنشستگان، بازنشستگان کشوری هستند که مبلغ عیدی که این گروه نیز دریافت می کنند برابر یک میلیون و پانصد هزار تومان خواهد بود.

با مبلغ عیدی می توان سفر هوایی رفت؟

یکی از سوالات پر تکرار کارمندان در نزدیکی عید این است که اگر بخواهند در ایام عید تجربه سفر هوایی به خارج از کشور را تجربه کنند آیا با مبلغ عیدی دریافتی این امکان وجود دارد یا خیر؟ به عنوان مثال در صورتی که کارمندی بخواهد با تور ارمنستان هوایی به ارمنستان سفر کند آیا چنین امکانی برای وی با عیدی 1400 فراهم میشود یا نه؟

در پاسخ به چنین سوالی باید گفت که در حال حاضر کشورهای خاصی هستند که هزینه سفر به آنها برابر با عیدی است که در سال 1400 هر کارمند دریافت میکند. از طرفی هم آن دسته از کشورهایی که امکان سفر به آنها با مبلغ دریافتی به عنوان عیدی فراهم است تنها امکان سفر یک نفر با این میزان هزینه را فراهم میکنند و برای سفر بیش از یک نفر به کشور های خارجی در عید میبایست مبلغی بیش از پنج میلیون را در نظر بگیرید.

 

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum labradorhtml nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followers